R5 5600 sistem iyi mi?

• Konuyu başlatan Glock
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 271

Glock

Kilopat
Daha fazla  

Ekran kartsız 15300 lira buna 2.el 3070 alırsın 7 bin civarına kalan para ile de monitör. Çok daha kaliteli olur Hemde AM5. Sanırım olabilecek en ucuz AM5'i dizdim. Ama ister isen 4060'lı hazır sistem de olabilir.

Neden am5 bilmediğim için soruyorum
Hocam AMD tarafı işlemcilerde Soket değişti. En az iki nesil AM5 gidecek. AM4 2016 çıkışlı bir soket AM5 ise 2022. Aradaki fark yeter de artar. AM4 sistemlerin maksimum ömrü 2 sene. Sonrasında yükseltme yapmak ister isen çok zorlanacaksın. Her şeyi en baştan dizmen gerekecek.

Hocam bu arada toplama ile uğraşmak istemez iseniz bu şekilde hazır sistemler de mevcut. MURAT GAMSIZ-MG1 / AMD Ryzen 5 7500F MPK / ASUS Dual GeForce RTX 4060 OC 8GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

Peki yeni çıkacak işlemcileri anakartım kaldırabilecekmi, örneğin 9600 aldım bu anakartta problem yaratmaz mı? Birde madem böyle düşünüyoruz 32 ram takmak daha mantıklı olazmı, ayrıca depolamam var.

Peki yeni çıkacak işlemcileri anakartım kaldırabilecekmi, örneğin 9600 aldım bu anakartta problem yaratmaz mı? Birde madem böyle düşünüyoruz 32 ram takmak daha mantıklı olazmı, ayrıca depolamam var.
Evet AM5 alacaksan bundan sonrakini de destekler. Ama AM4 desteklemeyecek. Hocam bütçene göre single kit 16 attım. İleride paran olursa 16+16 yapabilmen daha kolay olsun diye. Yoksa senin elinde hangi parçalar var nereden bilebilirim :) ?

Peki 2. el olmadan bi ekran kartı önerseniz ne önerirdiniz? ayrıca 3070 ile 1080p aaa oyunlarda 60fps yakalana bilinir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı