R5 5600 Sistem kurulmalı mı?

azucar22

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Herkese hayırlı cumalar. Dün bu sistemi topladım. Bir süre sonra elimde olur fakat ben bu sistemi kurup kullanmaya başlamayacağım depremden dolayı Kahramanmaraş'tan Hatay'a akrabalarımızın yanına geldik. Açıp kontrol edip tekrar kutulayıp kaldırmayı düşünüyorum. Size Windows ve driverları kurup mu kaldırmalıyım yoksa BIOS'tan her şeyi kontrol edip kapatmam daha mı dogru olur? En kötü 1 ay daha Hatay'da kalacağız.

Screenshot_2023-05-18-18-00-17-812_com.android.chrome.jpg

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-05-18-18-00-17-812_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-05-18-18-00-17-812_com.android.chrome.jpg
    62,7 KB · Görüntüleme: 18
Vakit varken sistemi hazır hale getirip paketlemek en iyisidir. Geçmiş olsun.

Bence bir kur sistemi kontrol et kapat.

Maalesef internet olmadığı için bayağı zorlanarak yapacağım o yüzden gözüm korkuyor aşırı derecede hevesliyim aslında. Driverlarını indirip internetsiz bir şekilde kurulum yaparak sağlıklı bir sonuç alabilir miyim?

Maalesef internet olmadığı için bayağı zorlanarak yapacağım o yüzden gözüm korkuyor aşırı derecede hevesliyim aslında. Driverlarını indirip internetsiz bir şekilde kurulum yaparak sağlıklı bir sonuç alabilir miyim?
İnternet olmadan sürücüleri nasıl elde edeceksin? Eğer kutularındaki disklerden bahsediyorsan kim bilir hangi yıldan kalma sürücüler. günümüz için tavsiye edilmiyor ki o diski okuyacak bir CD veya DVD okuyucuya ihtiyacın var. Ancak bir şekilde internetten elde edebilirsen, mesela mobil veriyle indirip bilgisayara aktarmak gibi, en sağlıklısı odur.

İnternet olmadan sürücüleri nasıl elde edeceksin? Eğer kutularındaki disklerden bahsediyorsan kim bilir hangi yıldan kalma sürücüler. Günümüz için tavsiye edilmiyor ki o diski okuyacak bir CD veya DVD okuyucuya ihtiyacın var. Ancak bir şekilde internetten elde edebilirsen, mesela mobil veriyle indirip bilgisayara aktarmak gibi, en sağlıklısı odur.

Aynen o şekilde yapacağım onu sordum. Herhangi bir yerden bir laptop bulup mobil veri ile driverları flash belleğe indirip kurulum yapacağım. O şekilde sağlıklı olur mu diye sordum.

Aynen o şekilde yapacağım onu sordum. Herhangi bir yerden bir laptop bulup mobil veri ile driverları flash belleğe indirip kurulum yapacağım. O şekilde sağlıklı olur mu diye sordum.
Aynı mantık. Ya bilgisayara doğrudan indirmişsin ya da başka cihazdan kendi bilgisayarına aktarmışsın ama önemli olan doğru sunucudan doğru dosyayı indirmiş olman.

Taviye olarak da özellikle AMD ekran kartı kullandığın için kesinlikle WHQL etiketli sürücüleri kurmalısın. Yoksa karın ağrısı yaşayabilirsin, en azından RX 560 kullanırken bende öyleydi. Anakartın sürücülerini esgeçme, özellikle çipset sürücüsü önemlidir ki bu da anakartın sürücü listesindedir. Son olarak, bilgisayarın Smart Access Memory için uygun. Bu da beleşe fazladan performans demek. Kasayı toplayıp kaldırmadan önce bunu da aktif etmeni tavsiye ederim. SAM için şu videoya bakabilirsin:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı mantık. Ya bilgisayara doğrudan indirmişsin ya da başka cihazdan kendi bilgisayarına aktarmışsın ama önemli olan doğru sunucudan doğru dosyayı indirmiş olman.

Taviye olarak da özellikle AMD ekran kartı kullandığın için kesinlikle WHQL etiketli sürücüleri kurmalısın. Yoksa karın ağrısı yaşayabilirsin, en azından RX 560 kullanırken bende öyleydi. Anakartın sürücülerini esgeçme, özellikle çipset sürücüsü önemlidir ki bu da anakartın sürücü listesindedir. Son olarak, bilgisayarın Smart Access Memory için uygun. Bu da beleşe fazladan performans demek. Kasayı toplayıp kaldırmadan önce bunu da aktif etmeni tavsiye ederim. Sam için şu videoya bakabilirsin:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

AMD'nin benim ekran kartım için gösterdiği şunlar var. Bunlardan hangisi ile kurulum yapmak gerekiyor?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-05-19-11-20-30-097_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-05-19-11-20-30-097_com.android.chrome.jpg
    62,9 KB · Görüntüleme: 9
AMD'nin benim ekran kartım için gösterdiği şunlar var. Bunlardan hangisi ile kurulum yapmak gerekiyor?
Adrenalin Sürümü, senin kurman gereken sürücü. Zaten oradaki WHQL Önerilir ifadesini görebilirsin. Yalnız bunu kurmadan önce işletim sistemine dikkat et. Sadece bunda değil bütün sürücülerde işletim sistmine dikkat etmelisin.

Yeni konular

Geri
Yukarı