R5 5600 sistem nasıl?

Bütçe
30000
4060 Ti kötü diye biliyorum.

Kötü değil gayet güzel bir ekran kartı benim önerim 32 GB RAM + 4060 Ti 16 GB versiyonunu almak daha iyi olur bu önerdiğim bilgisayar DDR5 almaktan bence daha mantıklı CL seviyesi çok yüksek ve bence değmez 31.625TL tutuyor bu bilgisayar çok iyi performans alırsınız.

1713697177692.png

Yiğit peki 7500F var tamam da kendi soğutucusu var değil mi? Yoksa ekstra soğutucu alinacak mi?

Yukarıda belirttiğim bilgisayardan cok daha iyi bir performans alırsınız karar sizin. Arkadaşın önerdiği bilgisayar tek kanal 16 GB ve CL'si çok yüksek bence mantıklı değil ayrica ekran kartı 8 GB VRAM'i var SSD'side 500GB.

Kötü değil gayet güzel bir ekran kartı benim önerim 32 GB RAM + 4060 Ti 16 GB versiyonunu almak daha iyi olur bu önerdiğim bilgisayar DDR5 almaktan bence daha mantıklı CL seviyesi çok yüksek ve bence değmez 31.625TL tutuyor bu bilgisayar çok iyi performans alırsınız.

Eki Görüntüle 2174591
16 GB VRAM kullanacak kapasite yok 4060 ti gibi bir ekran kartında. 8 GB VRAM 4060 ti için ideal. Cl seviyesinin yüksek olması DDR5 olduğu için olabilir mi acaba??

@Revnairen

Peki 16 gb rami 32 ye çıkartmak mantıklı mı attığın sistem de?
Bütçen varsa çıkart. Bütçen yoksa gerek yok.

16 GB VRAM kullanacak kapasite yok 4060 Ti gibi bir ekran kartında. 8 GB VRAM 4060 Ti için ideal. CL seviyesinin yüksek olması DDR5 olduğu için olabilir mi acaba?

Bütçen varsa çıkart. Bütçen yoksa gerek yok.

Bence tek kanal yüksek CL değeri için değmez DDR5 sistem almak mantıklı değil bence bu fiyat bandında DDR4 gayet de güzel olur sadece oyun oynamayacağını varsayiyorum arkadaşın. Ayrıca VRAM çok işine yarıyabilir ileride yeni nesil oyunlar çıkınca o yüzden 16 GB VRAM şart gibi ayrica a serisi anakartlara overclock yapılmıyor diye biliyorum.

Bence tek kanal yüksek CL değeri için değmez DDR5 sistem almak mantıklı değil bence bu fiyat bandında DDR4 gayet de güzel olur sadece oyun oynamayacağını varsayiyorum arkadaşın. Ayrıca VRAM çok işine yarıyabilir ileride yeni nesil oyunlar çıkınca o yüzden 16 GB VRAM şart gibi ayrica a serisi anakartlara overclock yapılmıyor diye biliyorum.

Tek kanal ve CL değerinin yüksek olmasının DDR5 sistemlerde önemi yok! 16 GB 4060 Ti ise tamamen para tuzağı! 8 GB ile aralarında neredeyse hiçbir fark yok! 8 GB VRAM gayet de yeterli. 7500F ile 5600 arasında dağlar kadar güç farkı var. Adamın overclock yapacağını nereden çıkardın?

Tek kanal ve CL değerinin yüksek olmasının DDR5 sistemlerde önemi yok! 16 GB 4060 Ti ise tamamen para tuzağı! 8 GB ile aralarında neredeyse hiçbir fark yok! 8 GB VRAM gayet de yeterli. 7500F ile 5600 arasında dağlar kadar güç farkı var. Adamın overclock yapacağını nereden çıkardın?
Overclock nasıl yapiliyor onu bile bilmiyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı