R5 5600 sistem nasıldır?

Bütçe
15.500 Maksimum

Aklyvsa

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba, yeni bir hazır sistem alıp yayın vesaire yapmadan sadece oyun için kullanmak üzere (hikayeli de olur, rekabetçi de) değiştirme veya yükseltme yapmadan uzun bir süre kullanmak istiyorum. Bu konularda pek bilgim ve tecrübem olmadığı için yardımcı olabilirseniz sevinirim. Maksimum bütçem 15.500 TL. GameGaraj adlı siteden kendi bulduğum 15.490 TL'lik bir hazır sistemi aşağıya bırakıyorum. Uzun ömürlü olması benim için önemli dediğim gibi, değerlendirirseniz sevinirim.

• AMD Ryzen 5 5600 3.5GHz 35MB AM4 65W.
  • ASUS Prime B550M-A/CSM DDR4 s+v+GL am4.
  • PowerColor Fighter RX6600 8 GB 128bit GDDR6.
  • XPG Gammix D30 16 GB (2x8GB) 3200MHz CL16 DDR4 AX4U36008G18I-SR30
  • Crucial P3 500GB SSD M.2 3500/1900 MB/s NVMe PCI-e
  • Vento VG15FE FSP 650W 80+ Bronze mesh mid Tower ATX.
  • Cooler Master ML120l V2 RGB sıvı soğutma.

Bu sistemle ilgili değerlendirmeniz haricinde iki sorum olacak:
  1. Sistemde değiştirmem gereken, gereksiz veya uyumsuz bir şey var mı?
  2. Uzun ömürlü bir sistemin öncelik olduğunu aklımızda bulundurursak sistemin yukarıda bulunan şekli mi daha verimli olur yoksa, soğutucusuz şekilde Ryzen 5 5600 yanına RX 6650 XT alarak SSD'yi Crucial P5 Plus 500GB'a yükseltip PCI-e 4.0 kullanarak performans artışı yakalamak mı daha verimli olur?

Ayırdığınız zaman için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutucu SE 214 XT. Sistemde bu olsun. Sadece anakartı kötü ama RX 6700XT çok daha iyi.
Ayrıca yükseltme yapmayacağınızı belirtmişsiniz. Anakartı o kadar kaliteli seçmeye gerek yok.

Soğutucu SE 214 XT. Sistemde bu olsun. Sadece anakartı kötü ama RX 6700XT çok daha iyi.
Ayrıca yükseltme yapmayacağınızı belirtmişsiniz. Anakartı o kadar kaliteli seçmeye gerek yok.
Bütçe varsa B550M-K yapılabilir.

Çok teşekkür ederim @575412 ve @CEO of SM Technology.

Zamanınızı aldım, kusura bakmayın ama dediğim gibi bilgisayarlarla hiç tecrübem olmadığından bir hataya düşüp monitörümün özelliklerine bakmadan bilgisayar araştırmışım. Bu yazıyı buraya yazmadan hemen önce sorduğum bir arkadaşım bana kendi monitörüm 1366×768 olduğu için böyle bir sistem alacaksam 1080p çözünürlük gerekli olduğundan yeni bir monitör de almam gerektiğini söyledi. Yani sistemden kısıp monitöre de para ayırmam gerekecek. Öneriniz var mı acaba?

Çok teşekkür ederim @575412 ve @CEO of SM Technology.

Zamanınızı aldım, kusura bakmayın ama dediğim gibi bilgisayarlarla hiç tecrübem olmadığından bir hataya düşüp monitörümün özelliklerine bakmadan bilgisayar araştırmışım. Bu yazıyı buraya yazmadan hemen önce sorduğum bir arkadaşım bana kendi monitörüm 1366×768 olduğu için böyle bir sistem alacaksam 1080p çözünürlük gerekli olduğundan yeni bir monitör de almam gerektiğini söyledi. Yani sistemden kısıp monitöre de para ayırmam gerekecek. Öneriniz var mı acaba?
Bunun için ayrı konu açın yoksa hepimiz ban yeriz.

Bütçenizi 600 TL arttırmanız gerekiyor.

Tekrardan teşekkürler. @575412 @CEO of SM Technology

Forumda ilk paylaşımım da bu, yeni üye oldum. Sildikten sonra mı yeni konu açmalıyım yoksa var olan konu içindeki mesajları yeni konuya taşıyabiliyor muyum?

Sosyalde hiçbir konuyu silemezsiniz ve 1 ay içinde 1'den fazla sistem toplama konusu açamazsınız. Yeni konuya mesajları da taşıyamazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı