R5 5600 sistem oyunlarda donuyor

Keos_267

Femtopat
Daha fazla  
RAM
GSkill 16 GB 3600MHZ CL18 DDR4
Ekran kartı
GTX 950 2 GB
Anakart
B550 AORUS ELITE AX V2
İşlemci
AMD RYZEN 5 5600 3.5 GHZ
Merhaba,

990xa anakartımın bozulması sonrasında yeni bir sisteme topladım. Eski sistemim 990xa anakart, fx6100 işlemci, 8 gb ddr3 1600mhz ram, asus gtx950 2 GB ekran kartı, cooler master GX750 power. Bu sistem ile Dota2, Crysis, Cod mw2 gibi oyunları rahatlıkla ve hiç sorunsuz oynayabiliyordum. İleriye dönük olması için alttaki sistemi topladım. Sadece power ve ekran kartı için elimdeki mevcut GX750 Power ve GTX950 ekran kartını bir süre daha kullanırım düşüncesiyle power ve ekran kartı almadım. Fakat eski sistemde oynadığım oyunları yeni sistemde oynayamıyorum. Oyun dışında sistemde herhangi bir sorun yaşamıyorum. Furmark stress testinde 15dk çalışmada ekran kartı ısısı Max 66 derecelerde olmasına ve herhangi bir hata yaşamama rağmen oyunlarda siyah ekran ile donup atıyor. Bazen sadece oyun donuyor ve görevi sonlandır ile tekrar açıyorum bazen komple sistem kilitleniyor ve kasadan reset atmak durumunda kalıyorum. Oyunlardaki ısıyı da kontrol ettiğimde 55-60 dereceleri geçmiyor. Sistem yeni toplandığı için tüm sürücüler güncel ama yine de ekran kartı driverini silip tekrardan sıfırdan kurulum yaptım yine çözüm olmadı. Problem ne olabilir neyi denemeliyim yardımcı olabilecek var mı?

Teşekkürler,

Yeni topladığım sistem;
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2 4733 MHz,
AMD Ryzen 5600 3.5 GHz 32MB,
G.Skill 16 GB 3600MHz CL18 DDR4,
MLD M300 500 GB M.2,
NZXT H5 Flow kasa,
Game booster titan 240 sıvı soğutma,
Cooler Master Sickleflow ARGB 3X fan.

Merhaba,

990xa anakartımın bozulması sonrasında yeni bir sisteme topladım. Eski sistemim 990xa anakart, fx6100 işlemci, 8 gb ddr3 1600mhz ram, asus gtx950 2 GB ekran kartı, cooler master GX750 power. Bu sistem ile Dota2, Crysis, Cod mw2 gibi oyunları rahatlıkla ve hiç sorunsuz oynayabiliyordum. İleriye dönük olması için alttaki sistemi topladım. Sadece power ve ekran kartı için elimdeki mevcut GX750 Power ve GTX950 ekran kartını bir süre daha kullanırım düşüncesiyle power ve ekran kartı almadım. Fakat eski sistemde oynadığım oyunları yeni sistemde oynayamıyorum. Oyun dışında sistemde herhangi bir sorun yaşamıyorum. Furmark stress testinde 15dk çalışmada ekran kartı ısısı Max 66 derecelerde olmasına ve herhangi bir hata yaşamama rağmen oyunlarda siyah ekran ile donup atıyor. Bazen sadece oyun donuyor ve görevi sonlandır ile tekrar açıyorum bazen komple sistem kilitleniyor ve kasadan reset atmak durumunda kalıyorum. Oyunlardaki ısıyı da kontrol ettiğimde 55-60 dereceleri geçmiyor. Sistem yeni toplandığı için tüm sürücüler güncel ama yine de ekran kartı driverini silip tekrardan sıfırdan kurulum yaptım yine çözüm olmadı. Problem ne olabilir neyi denemeliyim yardımcı olabilecek var mı?

Teşekkürler,

Yeni topladığım sistem;
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2 4733 MHz,
AMD Ryzen 5600 3.5 GHz 32MB,
G.Skill 16 GB 3600MHz CL18 DDR4,
MLD M300 500 GB M.2,
NZXT H5 Flow kasa,
Game booster titan 240 sıvı soğutma,
Cooler Master Sickleflow ARGB 3X fan.
Knk en iyi sonuç için senin kasaya başka ekran kartı takım gözlemlemen lazım ki sistemden mi değilmi daha açık olur.

Kanka en iyi sonuç için senin kasaya başka ekran kartı takım gözlemlemen lazım ki sistemden mi değil mi daha açık olur.

RX 580 8 GB ekran kartı ile denedim yine aynı sorunla karşılaştım. MW2-GoW-DotA2 hepsinde ekran kilitleniyor ve PC komple kilitleniyor.
@Yener K. @Recep Baltaş Böyle bir hata ile karşılaştınız mı çözüm öneriniz ya da yorumunuz olur mu?
Teşekkür ederim,

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı