RTX 2060 ve R5 2600 sistem oyunlarda donuyor

Merhaba, arkadaşlar başlıkta da belirtiğim üzere oyunlarda donma sorunu yaşıyorum. Bilgisayar tümüyle donuyor, hiçbir işlem yapamıyorum. Çözümü sadece restart atmak oluyor PUBG ve R6'da oldu şu ana kadar. Sistemim gayet iyi fakat neden böyle sorun yaşadığımı bilmiyorum.
Kullanımlar PUBG'deyken şöyle oluyor:
GPU: 70 derece görüyor/%95-%85 arasında gidip geliyor oyundayken
CPU:%40'larda oluyor.

Sistem RTX 2060, AMD Ryzen 5 2600, G.Skill 8x2 3000MHz RAM, anakart ASUS TUF B450 GAMING, 1 TB hard disk, 240GB SSD var, kasa Frisby 650 Watt PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılımsal olarak arkada açık bazı uygulamalar yapıyor olabilir. Donanımsal olarak Frisby kasaların soğutmasından memnun olan duymadım hiç kasadan kaynaklanabilir. Isı değerlerini yanlış gösteren programlar da yok değil msi afterburner'i indirip (indirmediysen) tekrar ısı değerlerine bakmanı öneririm.

Yazılımsal olarak arkada açık bazı uygulamalar yapıyor olabilir. Donanımsal olarak Frisby kasaların soğutmasından memnun olan duymadım hiç kasadan kaynaklanabilir. Isı değerlerini yanlış gösteren programlar da yok değil msi afterburner'i indirip (indirmediysen) tekrar ısı değerlerine bakmanı öneririm.
Bunu bende düşündüm gpu tweak 2 kullanıyordum oyunlar kapalıyken 50 derece gösteriyordu en iyi tekrar onu yükleyeyim.
Fakat sıcaklıklardan olması pek olası gibi gelmedi bana nasıl olsa 3 fanlı bir soğutmaya sahip ekran kartı+4 adet kasa fanı bulunmakta.Psu'dan gibi geliyor bana sorun ama umarım donanımda pek sıkıntı yoktur.
CS:GO oynarken baktım gpu sıcaklığu:60 derece cpu:73 derece civarıydı.

Son düzenleme:
Bunu bende düşündüm GPU Tweak 2 kullanıyordum oyunlar kapalıyken 50 derece gösteriyordu en iyi tekrar onu yükleyeyim.
Fakat sıcaklıklardan olması pek olası gibi gelmedi bana nasıl olsa 3 fanlı bir soğutmaya sahip ekran kartı+4 adet kasa fanı bulunmakta. PSU'dan gibi geliyor bana sorun ama umarım donanımda pek sıkıntı yoktur.

CS:GO oynarken baktım GPU sıcaklığu: 60 derece CPU: 73 derece civarıydı.

Merhaba dostum bende aynı sorunu yaşıyorum mesajının üstünden 3 ay geçmiş ama sorun PSU'dan mı kaynaklı eğer çözdüysen nasıl çözdüğünü paylaşırsan sevinirim.

Merhaba dostum bende aynı sorunu yaşıyorum mesajının üstünden 3 ay geçmiş ama sorun PSU'dan mı kaynaklı eğer çözdüysen nasıl çözdüğünü paylaşırsan sevinirim.
Ben Vatan Bilgisayara gönderdim pcyi.Sorunlarımı dile getirdim daha sonrasında zaten R6'yı bırakmıştım.Pubg falan oynadım ama donma hiç yaşamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı