R5 5600 sistem parçaları birbirine uyumlu mudur?

gunesbozan

Centipat
Daha fazla  
Bu sistemdeki bileşenlerin linkini bırakıyorum. (monitör, sıvı soğutucu ve depolamayı buraya eklemedim çünkü uyumlulukla pek alakaları olduğunu düşünmüyorum. Monitör G-Sync uyumlu.)

İşlemci:
AMD Ryzen™5 5600X Soket AM4 + Wraith Stealth 3.7GHz 32MB 65W 7nm İşlemci

Ekran kartı:
ASUS GeForce TUF RTX 3060 GAMING V2 OC 12GB GDDR6 192Bit NVIDIA Ekran Kartı

Kasa + PSU:
COUGAR MX660 MESH RGB 4x120mm RGB FANLI MESH GEX 850W 80PLUS GOLD MidT ATX KASA

RAM:

1. seçenek:
GSKILL 16GB (2x8GB) Flare X DDR4 3200MHz CL16 1.35V Dual Kit Ram
2. seçenek:
CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance RGB PRO Siyah DDR4 3200MHz CL16 Dual Kit Ram

Anakart:

1. seçenek:
ASUS TUF GAMING X570-PRO (WI-FI) AM4 X570 AM4 DDR4 5100MHz (O.C.) M.2 Anakart
2. seçenek:
Asus TUF Gaming X570-PRO WIFI II AMD X570 Soket AM4 DDR4 5100(OC)MHz ATX

Tutarsız, yani uyuşmayan parçalar varsa listede belirtin, ayrıca fikir ve önerilerinizi de bekliyorum.

Son düzenleme:
Evet uyumlu ama anakarta o kadar para vermen gerekmiyor. 2500TL civarı bütçe ayır anakarta, RAM olarak ise Flare X al. Anakart yerine ekran kartını yükseltebilirsin.

Evet uyumlu ama anakarta o kadar para vermen gerekmiyor. 2500TL civarı bütçe ayır anakarta, RAM olarak ise flare X al. Anakart yerine ekran kartını yükseltebilirsin.

Başta 3000 küsür anakart bakmıştım ancak Wi-Fi olması gerektiğini düşündüğümden daha sonra üst modellere baktım ve Wi-Fi bir model seçtim. Sizce anakartta Wi-Fi önemli midir?

Peki Wi-Fi extendera (Wi-Fi kapsama alanı genişleticisi) Ethernet bağlasam verimli olur mu? Çünkü odama yakın olan extender ama Wi-Fi uzak.

Başta 3000 küsür anakart bakmıştım ancak Wi-Fi olması gerektiğini düşündüğümden daha sonra üst modellere baktım ve Wi-Fi bir model seçtim. Sizce anakartta Wi-Fi önemli midir?
Daha stabil ve verimli bir veri aktarımı için kablo ile kullanma şansınız varsa anakart bütçesinden kısıp arkadaşların dediği gibi ekran kartı yükseltmesi düşünebilirsiniz hocam. Çok da gerekli bir şey değil.

Vatan Bilgisayar şartı mı var? Çoğu ürüne ederinden fazla ödüyorsunuz. Yazık olur.

Nereyi önerirsiniz? incehesap iyi midir?

Daha stabil ve verimli bir veri aktarımı için kablo ile kullanma şansınız varsa anakart bütçesinden kısıp arkadaşların dediği gibi ekran kartı yükseltmesi düşünebilirsiniz hocam. Çok da gerekli bir şey değil.

Hangi ekran kartını önerirsiniz? Veya bu yükseltmeye neden, ne kadar ihtiyaç var?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı