R5 5600 sistem yükseltme önerisi

Tembeliko

Centipat
Daha fazla  
20.000 ila 40.000 bütçem var, sistemi biraz daha iyi hale getirmek istiyorum. Hangi parçalarla nasıl daha iyi yapabilirim?
AMD üzerinden gitmek istiyorum, melez sistemleri sevmiyorum.

İşlemci
1 X AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz 6 çekirdek işlemci
Anakart
1 X ASUS Prime B450M K II 4400(OC)MHz mATX anakart
Bellek
1 X Apacer Panther Black-Gold 16 GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16
Ekran kartı
1 X XFX Speedster QICK 319 AMD RX 6700 XT Black 12 GB 192bit ekran kartı
SSD
1 X Kioxia Exceria lTC10Z480gg8 480GB 555/540MB/s 2.5" SATA3 SSD
Kasa
1 X Corsair Carbide Spec-Delta RGB 650W 80 Plus Bronze ATX mid-Tower kasa

Son düzenleyen: Moderatör:
20.000 ila 40.000 bütçem var, sistemi biraz daha iyi hale getirmek istiyorum. Hangi parçalarla nasıl daha iyi yapabilirim?
AMD üzerinden gitmek istiyorum, melez sistemleri sevmiyorum.

İşlemci
1 X AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz 6 çekirdek işlemci
Anakart
1 X ASUS Prime B450M K II 4400(OC)MHz mATX anakart
Bellek
1 X Apacer Panther Black-Gold 16 GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16
Ekran kartı
1 X XFX Speedster QICK 319 AMD RX 6700 XT Black 12 GB 192bit ekran kartı
SSD
1 X Kioxia Exceria lTC10Z480GG8 480GB 555/540MB/s 2.5" SATA3 SSD
Kasa
1 X Corsair Carbide Spec-Delta RGB 650W 80 Plus Bronze ATX mid-Tower kasa

Depolamada upgrade kesinlikle lazım.

Bence elindeki sistemi bır an önce sat. O bütçe ile yükseltme yapmak mantıklı değil.
Aşağıdaki sıstem 36k civarında tutuyor. Her açıdan çok daha ıyı. Tavsiye ederim.

İşlemci

Anakart

RAM

SSD

Ekran kartı

Kasa

PSU

İşlemci soğutucu

Son düzenleme:
Bence elindeki sistemi bır an önce sat. O bütçe ile yükseltme yapmak mantıklı değil.
Aşağıdaki sıstem 36k civarında tutuyor. Her açıdan çok daha ıyı. Tavsiye ederim.

İşlemci

Anakart

RAM

SSD

Ekran kartı

Kasa

PSU

İşlemci soğutucu
Aslında haklısın ama şöyle bir durum var ki sistemimi hiç yormadan kullandım baya temiz :))) . Haliyle satarsam pek de karlı olacağını düşünemiyorum. Üstelik Corsair kasa çok iyi. Kasanın havalandırması, toz tutmaması gibi avantajları var ve benim için bu çok önemli. Sanırım anakart ssd psu ve ram değişimi bana şimdilik yetecektir. Teşekkürler

Aslında haklısın ama şöyle bir durum var ki sistemimi hiç yormadan kullandım bayağı temiz :))). Haliyle satarsam pek de karlı olacağını düşünemiyorum. Üstelik Corsair kasa çok iyi. Kasanın havalandırması, toz tutmaması gibi avantajları var ve benim için bu çok önemli. Sanırım anakart SSD PSU ve RAM değişimi bana şimdilik yetecektir. Teşekkürler

Tamam. O zaman o şekilde onerıde bulunayım.

Anakart. F/P

SSD

RAM

PSU F/P

Ekran kartınız kötü değil işlemciyi 7500F anakart B650 bir de iyi bir DDR5 RAM alırsınız. Kalan para ile elinizde kalan parçaları satıp daha iyi bir ekran kartı alırsınız. İşlemci 7500F yerine 7600,7700 hatta 7800x3D bile yapılabilir bu bütçeyle ekran kartı değiştirmek istemiyorsanız. Elinizdeki RAM ekran kartı işlemci ve anakartı satarak çok daha iyi bir ekran kartı da alınabilir.

Tamam. O zaman o şekilde onerıde bulunayım.

Anakart. F/P

SSD

RAM

PSU F/P
Hazır el atmışken bir de soğutma sistemi önerebilir misiniz peki? Aslında sıvı soğutmada düşünüyordum eskiden ama şimdiye kadar stok soğutucular baya iyi çalıştı ve ihtiyaç duymadım. Ama alalı 2 yılı geçti sonuçta yaz da sıcak geçiyor onu da tamlasam içim rahat olacak

Hazır el atmışken bir de soğutma sistemi önerebilir misiniz peki? Aslında sıvı soğutmada düşünüyordum eskiden ama şimdiye kadar stok soğutucular baya iyi çalıştı ve ihtiyaç duymadım. Ama alalı 2 yılı geçti sonuçta yaz da sıcak geçiyor onu da tamlasam içim rahat olacak

İndirimde şu anda. Bence kaçırma.

Yeni konular

Geri
Yukarı