Çözüldü R5 5600 sistemde AMD Smart Access Memory kullanılabilir değil

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

toztEEm

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. İnternette gezinirken Smart Access Memory adlı şeyi duydum ve açmak istedim. Fakat ekran kartı kısmında kullanılabilir değil olarak gözüküyür. Nasıl açabilirim? BIOS ile ilgili bir bilgim yok. Sistemim;
Anakart: Gigabyte A320M-S2H rev3.
İşlemci: Rzyen 5 5600.
Ekran kartı: RX 6500XT 4G.
İşletim sistemi: Windows 10.

Çözüm
AMD Smart acces Memory'i açabildim. Anakartım Gigabyte A320M-S2H rev3 sürümü. BIOS sürümünü F5C sürümüne yükselttim. Daha sonra bu kısımdan "above 4G" ve "ReSize BAR" ayarlarını aktif ettim. Daha sonra BIOS kendisi CSM Support'u disable hale getirdi. Kapalı olması gerekiyormuş. Bilgisayar açıldıktan sonra yeniden başlatma istedi ve sonrasında Smart acces Memory açıldı.
Şimdi şöyle açıklayayım, ilk etapta 550'lere desteği geldi. Ardından çoğu B450 anakarta da yavaş yavaş BIOS Update ile getirildi. A320'lere geldi mi veya gelecek mi bilmiyorum fakat hazır elinizde varken kontrol edin, videodaki adımları takip edip rahatça bakabilirsiniz zor bir işlem değil.
Anladım. Teşekkürler. Biosu şimdi güncelledim.

Emin olmak için öncelikle BIOS'unuzu güncelleyin. Daha sonra BIOS'tan above 4G ayarını açın ve ReSize BAR ayarı çıkarsa onu da açın. ReSize BAR çıkmıyorsa yapacak bir şey yok anakart değiştirmek şart.
Bu ayarları tam olarak nerede bulacağım?

AMD Smart acces Memory'i açabildim. Anakartım Gigabyte A320M-S2H rev3 sürümü. BIOS sürümünü F5C sürümüne yükselttim. Daha sonra bu kısımdan "above 4G" ve "ReSize BAR" ayarlarını aktif ettim. Daha sonra BIOS kendisi CSM Support'u disable hale getirdi. Kapalı olması gerekiyormuş. Bilgisayar açıldıktan sonra yeniden başlatma istedi ve sonrasında Smart acces Memory açıldı.

Dosya Ekleri

• 1681755558862.jpg
    1681755558862.jpg
    201,6 KB · Görüntüleme: 72
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    149,6 KB · Görüntüleme: 77
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı