R5 5600 sistemde CS:GO giriş ekranında takılıyor

İşletim sistemi
Windows 10

hz.ozan

Hectopat
RAM
8GB HIKVISION DDR4 3200Mhz 2 Adet
Ekran kartı
ASUS DUAL-RX6600-8G 8GB GDDR6 HDMI DP 128BİT
Anakart
ASUS TUF GAMING A520M-PLUS AMD 46800MHz AM4 mATX
İşlemci
R5 5600 3.5 GHz 35MB AM4 İŞLEMCİ
Aralık ayında PC topladım. Oyunda bir problem yok oynarken kasma takılma vs. yok. Ancak oyuna giriş ekranında, harita yüklenirken 1 2 dakikalığına takılıp kalıyor. Ne Alt Tab yapabiliyorum ne çıkış. Ekran öylece resimdeki gibi duruyor. Sonrasında açılıyor oyun ve sorunsuz oynuyorum. Bilgisayarı topladıktan sonra başka bir oyun yükleyip test etme şansım olmadı.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Aralık ayında PC topladım. Oyunda bir problem yok oynarken kasma takılma vs. yok. Ancak oyuna giriş ekranında, harita yüklenirken 1 2 dakikalığına takılıp kalıyor. Ne Alt Tab yapabiliyorum ne çıkış. Ekran öylece resimdeki gibi duruyor. Sonrasında açılıyor oyun ve sorunsuz oynuyorum. Bilgisayarı topladıktan sonra başka bir oyun yükleyip test etme şansım olmadı.

Eki Görüntüle 1713407

Hocam benim bilgisayarım sizin bilgisayarınızdan bir tık daha iyi ve bu sorunu yaşıyorum. Yıllardır da CS:GO oynarım ve birçok farklı bilgisayarda deneme fırsatım oldu hepsinde de durum bu şekildeydi. Yani sorun bilgisayardan çok oyundaymış gibi duruyor.

Hocam benim bilgisayarım sizin bilgisayarınızdan bir tık daha iyi ve bu sorunu yaşıyorum. Yıllardır da CS:GO oynarım ve birçok farklı bilgisayarda deneme fırsatım oldu hepsinde de durum bu şekildeydi. Yani sorun bilgisayardan çok oyundaymış gibi duruyor.
Hocam eski labtobumda da oluyordu. Ama çok eskiydi o. Şimdi arkadaşlarım giriyor. Ben son 1 dakika kal giriyorum oyuna. Hadi harita yüklüyor diyelim alt tab atmaması da saçma.
25 mb stabil internet hızım var. Bilemiyorum.

Hocam eski labtobumda da oluyordu. Ama çok eskiydi o. Şimdi arkadaşlarım giriyor. Ben son 1 dakika kal giriyorum oyuna. Hadi harita yüklüyor diyelim Alt Tab atmaması da saçma.
25 MB stabil internet hızım var. Bilemiyorum.

Depolama olarak ne kullanıyorsunuz?

Hocam eski labtobumda da oluyordu. Ama çok eskiydi o. Şimdi arkadaşlarım giriyor. Ben son 1 dakika kal giriyorum oyuna. Hadi harita yüklüyor diyelim alt tab atmaması da saçma.
25 mb stabil internet hızım var. Bilemiyorum.

Oyun yüklenirken tüm sistemi sömürüyor, uygulama donuyor genelde. Bende de durum aynı. Oyun kaynaklı. Ayrıca oyun HDD mi SSD mi kurulu?

Bundan daha kötü SSD'ler kullandım ama gene de sizin gibi 1 dk kala girme durumunu yaşamadım Garip.
Valla anlamış değilim bende yine de teşekkür ederim.

Hocam oyun kaynaklı, çok çok büyük ihtimal. Bir çoğumuzda oluyor zaten. Kafanıza takmayın derim. Yine de CrystalDiskMark ile diske test yapabilirsiniz.
Bunu bir yapıp tekrar geleyim ben

Yeni konular

Geri
Yukarı