R5 5600 sistemde oyunlar 5-10 dakika sonra akıcılığını kaybediyor

babaxde

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı
RTX 3050
İşlemci
R5 5600
Oyunlarda ilk 5 10 dakika oyunlar akıcı başlıyor sonra akıcı hissiyatı kayboluyor. Tüm oyun zevkimi alıp götürüyor. Yeni anakart işlemci değiştim önceki anakartım 610M k D4, işlemcim i3 12100F, yeni işlemcim R5 5600, anakartım 550M. Belki düzelir diye değiştirdim ama düzelmedi FPS oyunlarında da hikaye tarzı oyunlarda da aynı problem var. Sorunum neden kaynaklı olabilir? Monitör veya ekran kartımı değişirsem sorunu çözebilir miyim? Ekran kartım RTX 3050 monitör ASUS TUF Gaming VG247Q1A 165 Hz VA panel.

Oyun oynarken sıcaklık değerlerini kontrol edin lütfen. Belirli bir süreden sonra ısındığı için performans kaybı olabilir.

Benim de 5600X ve 4060 Ti'lı bir sistemim var bende bunun gibi hissediyorum. Komple performansını test edebileceğim sistemin tam performanslı çalışıp çalışmadığını anlayabileceğim bir uygulama/site var mı?

Oyun oynarken sıcaklık değerlerini kontrol edin lütfen. Belirli bir süreden sonra ısındığı için performans kaybı olabilir.
Hocam 60 70 dereceyi geçmiyor

Hocam 60

Benim de 5600X ve 4060 Ti'lı bir sistemim var bende bunun gibi hissediyorum. Komple performansını test edebileceğim sistemin tam performanslı çalışıp çalışmadığını anlayabileceğim bir uygulama/site var mı?

Kafayı yiyeceğim o kadar masraf et oynadığın hiçbir şeyden zevk alma

FPS'te düşme oluyor mu? Eğer olmuyorsa ve ona rağmen akıcı değilse monitör Hz ini kontrol edin akıcılık düştüğü zaman. Bana kalırsa bu psikolojik bir durum. Orta da bir sorun yok ama siz öyle hissediyorsunuz.

FPS'te düşme oluyor mu? Eğer olmuyorsa ve ona rağmen akıcı değilse monitör Hz ini kontrol edin akıcılık düştüğü zaman. Bana kalırsa bu psikolojik bir durum. Orta da bir sorun yok ama siz öyle hissediyorsunuz.
Hocam fps değerlerim normal vslorantta 450-600 fps arası alıyorum ama psikolojik olduğunu sanmıyorum

Monitörünüzde ghosting var mı benim monitörümde aşırı ghosting var ondan kasıyormuş gibi hissediyor olabilir miyim acaba

Son düzenleme:
Hocam FPS değerlerim normal vslorantta 450-600 FPS arası alıyorum ama psikolojik olduğunu sanmıyorum.

Monitörünüzde ghosting var mı benim monitörümde aşırı ghosting var ondan kasıyormuş gibi hissediyor olabilir miyim acaba.

Olabilir hocam ghosting de öyle hissetirebilir. Başka monitör deneme şansınız var ise öyle deneyin bir de.

Bende bunu duymuştum gerçekten böyle bir şey var mı? Mesela benim de oyun zevkim FPS'imin ne kadar yüksek olduğuyla orantılı artıyor.

Bende bunu duymuştum gerçekten böyle bir şey var mı? Mesela benim de oyun zevkim FPS'imin ne kadar yüksek olduğuyla orantılı artıyor.

Evet var. Bende de bir ara vardı ama sonra asıl önemli olan hikâyeli oyunlarda 60 FPS altına düşmemesi olduğuna kendimi ikna ettim. Ondan beri bir sıkıntı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı