R5 5600 sistemde PUBG drop sorunu

Ben senin sıkıntının RAM'den kaynaklandığı düşünüyorum eğer drop sayını azaltmak istiyorsan PC Manager yükleyebilirsin. Maçdan önce RAM'ini temizlersen drop sayın azalır. (RAM miktarı kadar hızıda önemli)
Benim sistemim ile arkadaşın sistemi arasında uçurum kadar fark var. Ben 8 GB ram ile çok rahat oynayabiliyorum. Ayrıca DDR4 bir sistem kullanıyor. DDR3 olsaydı ram ile alakalı denilebilirdi fakat güncel DDR4 sistemlerde 16 GB her şekilde yetecektir.

yaptım hocam aynı

bence tamamen sıcaklıkla ilgili
Kesinlikle sıcaklıkla alakalı işlemci sıcaklığının 80 üstüne çıkması zaten başlı başına anormal bir durum.

Abi sen beni dinlesene sıcaklığında ilgisi var ama sadece sıcaklık değildir RAM abi RAM.
Dostum ram diyorsun fakat daha ramin frekans değerini bilmiyorsun. Ayrıca adam DDR4 sistem kullanıyor açmaya çalıştığı oyun RDR2 değil. DDR4 sistemlerde en düşük ram frekansı 2133'dür ve bu bile PUBG için gayet yeterli.

Kesinlikle sıcaklıkla alakalı işlemci sıcaklığının 80 üstüne çıkması zaten başlı başına anormal bir durum.

Dostum RAM diyorsun fakat daha RAM'in frekans değerini bilmiyorsun. Ayrıca adam DDR4 sistem kullanıyor açmaya çalıştığı oyun RDR2 değil. DDR4 sistemlerde en düşük RAM frekansı 2133'dür ve bu bile PUBG için gayet yeterli.

Tamam kanka madem sorunu biliyorsun konu açmana gerek yok sorununu belirtiyorum bilmiyorsun diyorsun kendin çöz.

Dostum ram diyorsun fakat daha ramin frekans değerini bilmiyorsun. Ayrıca adam DDR4 sistem kullanıyor açmaya çalıştığı oyun RDR2 değil. DDR4 sistemlerde en düşük ram frekansı 2133'dür ve bu bile PUBG için gayet yeterli.
3200 mhz

Ben 8GB 3200 mhz ram kullanıyorum ve çokta rahat yetiyor. Seninkide yetecektir zaten. Dediğim gibi işlemci sıcaklık problemini çöz zaten yapman gerekende o bir işlemci yük altında 80 üzeri sıcaklıklara çıkmamalı. Sisteminin sağlığı için soğutma problemini istemesende çözmek zorundasın zaten.

Geri
Yukarı