R5 5600 sistemde Valorant'ın 200 FPS vermesi normal mi?

İşletim sistemi
Windows 11

cLaww

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Veritabanı Programcılığı
RAM
Kingston HyperX Fury RGB DDR4 3200MHZ (8+8)
Ekran kartı
XFX Radeon RX6700 XT 12G
Anakart
Asus TUF Gaming B550 Plus Wi-Fi II
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600 4.4GHz
Merhaba, kullandığım 6700XT ekran kartı ile Valorant'ta 200-250 FPS almam normal midir? Neredeyse tüm oyunları 1080p çözünürlükte Ultra ayarlarda rahatça oynatan bir kart diye biliyorum yanlışım var ise düzeltin :). Valorant gibi basit bir oyunda (işlemci bazlı oyun olduğunu biliyorum) 200-250FPS almam normal değil diye düşünüyorum.

@kino adamın görev yöneticisinde %1 kullanılan ekran kartı 51 derece kullanılabilir bellek 8 GB yazıyordu. Normal olabilir mi? RAM'lerden 1 tanesi çalışmıyor olabilir mi?

Kullanılan 7.1GB kullanılabilir 8.6 GB diyor şu anda. 16 GB olmuyor mu toplamda :) takılı RAM kısmında da 16 GB gözüküyor.

ASUS Armoury Crate uygulaması içinde, Aura performans modunu aktif kullanıyorum. ARGB animasyonları daha yumuşak geçiş yapsın diye ve başta uyarmıştı GPU'nuzdan yiyebilir diye. O yüzden %1-2 kullanıyor olabilir mi? Gerçi onu daha yeni açtım, ondan önce de FPS'lerim ve ekran kartı kullanımımsıkntılıydı da.

Ben ondan pek fazla anlamıyorum. Oyunun Full screen mi diye kontrol et. Eğer Dual channel değilse RAM'lerin çok büyük performans kaybı yaşanabilir.
dual channel kullanıyorum, 8+8 olarak.

Oyunum da Fullscreen'de.

ASUS Armoury Crate uygulaması içinde, Aura performans modunu aktif kullanıyorum. ARGB animasyonları daha yumuşak geçiş yapsın diye ve başta uyarmıştı GPU'nuzdan yiyebilir diye. O yüzden %1-2 kullanıyor olabilir mi? Gerçi onu daha yeni açtım, ondan önce de FPS'lerim ve ekran kartı kullanımımsıkntılıydı da.

Olay %1 %2 kullanması değil sıcaklığı, ekran kartları normalde böyle sıcakl olmuyor.

Ben bir test edeyim 10-15 dakika. Şu MSI Afterburner'ı kuruyorum şimdi. Sonuçların ekran görüntüsünü paylaşacağım.

buyrun değerlerim, artık ne kadar doğru attıysam bilmiyorum ama.

@NoxeGod @stenntugra @kino @Yansww

Sıcaklık değerlerini yolladım, var mıdır fikri olan?

Kimse yok mu fikir verecek? Anlamıyorum gitti, nasıl bir sorun olabilir.

Dosya Ekleri

• BOŞTA.png
    BOŞTA.png
    336,6 KB · Görüntüleme: 14
  • MAÇ ARARKEN.png
    MAÇ ARARKEN.png
    452 KB · Görüntüleme: 20
  • OYUN SIRASINDA.png
    OYUN SIRASINDA.png
    476,9 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
Ben bir test edeyim 10-15 dakika. Şu MSI Afterburner'ı kuruyorum şimdi. Sonuçların ekran görüntüsünü paylaşacağım.

Buyurun değerlerim, artık ne kadar doğru attıysam bilmiyorum ama.

@NoxeGod @stenntugra @kino @Yansww

Sıcaklık değerlerini yolladım, var mıdır fikri olan?

Kimse yok mu fikir verecek? Anlamıyorum gitti, nasıl bir sorun olabilir.

Merhaba yeni aktif olabildim. YouTube'a "MSI Afterburner oyun içi değerler nasıl gösterilir?" yazıp, uygulayıp değerleri oyun içinden görülebilir şekilde ufak bir gameplay alıp YouTube üzerinden atarsaız daha güzel olur. Bu şekilde hiçbirşey anlaşılmıyor çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı