R5 5600 sistemde yüksek CPU kullanımı ve düşük GPU kullanımı

TRickboy

Kilopat
Yer
Çamlıca
Daha fazla  
Meslek
Vardiya Zabiti
Oyunlarda başlıkta belirttiğim sorun nedeniyle donmalar yaşıyorum. Sistem arkadaşımdaydı ve ben uzun zamandır kullanmadım. Dün kullanmaya başladığımda bu sorunla karşılaştım. Warzone oynarken grafik ayarlarından kıstıgım için bununla karşılaştığımı düşünüyordum lakin Forza Horizon 5'te tüm ayarlar yüksekte ve sadece bir tane ekran ayarının değiştirdim diye oyun optimize etmesi 15 dakika sürüyor. Tabii bu esnada CPU kullanımı 100'de. Sorun nedir? Virüs taraması yaptım bir sonuç alamadım.

Sistemim;
-RX 6700 XT.
-R5 5600.
-16 GB 3200 MHz.

Bu hocam. PSU'da GPU için sadece 8 pin mevcut. Ben çoklayıcı kullanıyorum. Bununla alkalı olabilir mi?

Bu hocam. PSU'da GPU için sadece 8 pin mevcut. Ben çoklayıcı kullanıyorum. Bununla alkalı olabilir mi?

Emin değilim fakat interentte biraz araştırma yaptım 6700XT'ninmin intediği PSU 650W yazıyor onun ile alakalı olabilir belki de başka bir şey ile alakalıdr. Afterburner'ı yükleyip oyunda kaç watt çektiğine bak ekran kartının.

Emin değilim fakat interentte biraz araştırma yaptım 6700XT'ninmin intediği PSU 650W yazıyor onun ile alakalı olabilir belki de başka bir şey ile alakalıdr. Afterburner'ı yükleyip oyunda kaç watt çektiğine bak ekran kartının.
120w civarında güç tüketimi. Düşük GPU kullanımı yüzünden yüksek güç tüketemiyor.

GPU kullanımı %99 iken bile bazen CPU kullanımı %100 olabiliyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı