R5 5600 sisteme Anakart tavsiyesi

Bütçe
1500-2300
Merhaba, haklısınız orada bosluğuma gelmiş hiç düşünmemiştim.
Bu arada bağlantılar doğruydu, sorun 5 dakikada bir bilgisayarın restart atmasıydı. Sıfır kurulum, RAM'leri tek tek takıp çalıştırma, farklı PSU, farklı GPU ile test etmeme rağmen sorun devam etti. O yüzden iadenin isabetli olduğunu düşündüm.
Tamamdır. Size önerdiğimiz MSI B550-A PRO hem bütçenizde hem de şu an indirimde fiyatı uygun.

Tamamdır. Size önerdiğimiz MSI B550-A PRO hem bütçenizde hem de şu an indirimde fiyatı uygun.
Merhaba Süleyman Bey, yeniden teşekkür ederim. Bu arada parçaların hepsini tamamen sizin önerileriniz üzerine satın aldım. Şimdi inceleyip büyük ihtimal onu sipariş edeceğim.
Şimdiye kadar çok yardımcı oldunuz.
Ayrıca yardım eden herkese de buradan teşekkür ederim.

Merhaba Süleyman Bey, yeniden teşekkür ederim. Bu arada parçaların hepsini tamamen sizin önerileriniz üzerine satın aldım. Şimdi inceleyip büyük ihtimal onu sipariş edeceğim.
Şimdiye kadar çok yardımcı oldunuz.
Ayrıca yardım eden herkese de buradan teşekkür ederim.
B550M-PRO VDH'da iyi üründü. 1100TL'ye aldırtmıştım yanlış hatırlamıyorsam. Hatalı gelmiş olması üzdü. Umarım kolayca halledersiniz.

Merhaba, geçen hafta indirimdeyken görseldeki anakartı sipariş etmiştim. Maalesef arızalı çıktı iade ettim, stokta kalmadığı için değişim de yapamadılar. 2000 lira bandında bütçeyle RAM ve CPU'mu destekleyecek kaliteli bir anakart arıyorum (Oyun için).
Ekran Kartım ise MSI ARMOR 1060 6GB, 4000 serisi çıkana kadar değiştirmeyi düşünmüyorum. DP girişi önemli, 144HZ'i HDMI desteklemiyor. Yardım edebilirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.
Msi b550 a-pro öneririm tier listte A grupta. Ben 5900x ile sorunsuz kullanıyorum, 5950x'i bile kaldırabilecek bir anakart. An itibari ile 1700tl. Isı değerleri de çok iyi olan bir anakarttır.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-05-23-16-48-39-485_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-05-23-16-48-39-485_com.android.chrome.jpg
    107,9 KB · Görüntüleme: 14
  • Screenshot_2022-05-13-13-09-40-497_com.google.android.youtube.jpg
    Screenshot_2022-05-13-13-09-40-497_com.google.android.youtube.jpg
    162,5 KB · Görüntüleme: 19
B550M-PRO VDH'da iyi üründü. 1100TL'ye aldırtmıştım yanlış hatırlamıyorsam. Hatalı gelmiş olması üzdü. Umarım kolayca halledersiniz.
Evet malesef değişim için yapamadılar stokta kalmadığından.
Msi b550 a-pro öneririm tier listte A grupta. Ben 5900x ile sorunsuz kullanıyorum, 5950x'i bile kaldırabilecek bir anakart. An itibari ile 1700tl. Isı değerleri de çok iyi olan bir anakarttır.
An itibariyle siparişi verdim. Teşekkürler.
Görüntü kablosunu ekran kartına takmanız gerekiyor. Anakartta DP bulunması sizi neden etkilesin?

Anakart önerisi :

İndirimde iyi fiyatı.
Siparişi verdim. Umarım sorun gerçekten anakartta çıkar. PSU ve GPU değiştirerek test ettim. RAM'leri de tek tek denedim. Geriye tek ihtimal işlemci ve anakart kalıyor. İşlemcinin restart değil mavi ekran verdireceğini düşündüm. Gidip de SSD veya işlemciden sorun çıkarsa sizin ilk önerdiğiniz anakartı boşuna iade etmiş olacağım. Zaten sorun devam ederse başka yeni açacağım konuda karşılacağımızı düşünüyorum.😁

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-05-23-17-01-34-590_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    Screenshot_2022-05-23-17-01-34-590_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    48,7 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
Evet malesef değişim için yapamadılar stokta kalmadığından.

An itibariyle siparişi verdim. Teşekkürler.

Siparişi verdim. Umarım sorun gerçekten anakartta çıkar. PSU ve GPU değiştirerek test ettim. RAM'leri de tek tek denedim. Geriye tek ihtimal işlemci ve anakart kalıyor. İşlemcinin restart değil mavi ekran verdireceğini düşündüm. Gidip de SSD veya işlemciden sorun çıkarsa sizin ilk önerdiğiniz anakartı boşuna iade etmiş olacağım. Zaten sorun devam ederse başka yeni açacağım konuda karşılacağımızı düşünüyorum.😁
Sorun anakartta olmasa da A-pro, pro vdh'ten daha kaliteli bir anakarttır. Güzel bir fiyata aldığınız için tek zararınız anakarta faha yüksek bir bütçe ayırmak oldu. Aslında bir zararınız yok yani.

Güncelleme:
Bu yorumu yeni bilgisayarımdan yazıyorum.
DDR4 bağlantılarını yapmak biraz zorladı, egzoz fanının kablosu kısa kaldı vesaire fakat bir şekilde çözdüm.
Bilgisayar çok stabil çalışıyor sorun anakarttaymış, değiştirince çözüldü.
CPU performansı beklediğimin çok üzerinde.
Valorant'ta 90-130 arası FPS alıyordum, stabil olmuyordu.
Ekran kartını değiştirmedim fakat eski ayarlarımda oyuna girdiğimde 700 FPS aldım.
CPU'ya fazla yük binmesin diye 240 FPS'e sabitledim. Ki diğer bileşenlerde FPS'im ana menüde bile 200 üstüne çıkamazdı.
Valorant işlemci bazlı bir oyun fakat işlemcinin bu kadar kuvvetli olacağını tahmin etmemiştim.
Onun dışında stock soğutucunun ısı değerlerini beğenmedim. İşlemci 75 derecenin üzerine çok hızlı çıkıyor. Ona da diğer ay bir çözüm bulurum. Bir kaç konu gezip olası fan adaylarını kaydetmeye başladım.
Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı