R5 5600 sisteme geçince performans düştü

Şu an için evde değilim eve geçince paylaşabilirim.
Bunu istememin sebebi bazen kullanıcılar "msconfig" ile sistem ayarlarını değiştiriyorlar ve eski Windows'a yeni parçalar takıldığında Windows afallayabiliyor. Eğer sizde de böyle bir sorun oluştuysa:

ASUS anakartlarda XMP yerine D.O.C.p. Yazar.

Bunu istememin sebebi bazen kullanıcılar "MSConfig" ile sistem ayarlarını değiştiriyorlar ve eski Windows'a yeni parçalar takıldığında Windows afallayabiliyor. Eğer sizde de böyle bir sorun oluştuysa:

Ben Görev Yöneticisi'nden baktım ve 6 çekirdek 12 mantıksal işlemci yazıyor o konuda bir sorun yok sistemi topladığım zaman window 10 Pro temiz kurulum yaptım.

Temiz kurulumdan sonra tüm sürücülerinizi indirdiniz mi peki?

1656247614781.png

1656247605285.png

Armoury crate yazılımı üzerinden hepsini indirdim. Ses sürücüsü, Chipset ve diğerleri
Oyun oynarken işlemci sıcaklıklarınız ne durumda?

Farklı bir oyunda sisteminizi test ettiniz mi?

Eki Görüntüle 1432320

Eki Görüntüle 1432319

Oyun oynarken işlemci sıcaklıklarınız ne durumda?

Farklı bir oyunda sisteminizi test ettiniz mi?
İşlemci sıcaklığı max 60 Ekran kartı sıcaklığı ise max 72 DDU ile sürücüleri kaldırıp tekrardan kurdum hiç bir şey degişmedi. Dediğim gibi kafayı yedim ilk kez de PC toplamıyorum kendime her şeyi doğru yaptığıma adım gibi eminim

Başka oyunlarda da test ettim sonuç aynı

İşlemci sıcaklığı max 60 Ekran kartı sıcaklığı ise max 72 DDU ile sürücüleri kaldırıp tekrardan kurdum hiç bir şey degişmedi. Dediğim gibi kafayı yedim ilk kez de PC toplamıyorum kendime her şeyi doğru yaptığıma adım gibi eminim

Başka oyunlarda da test ettim sonuç aynı
Maalesef, aklıma benim de şuan başka bir şey gelmiyor.

Geri
Yukarı