R5 5600 sisteme görüntü gelmiyor

Turgut37

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba, yeni bilgisayar topladım ama ekrana görüntü alamıyorum sizce sorun ne olabilir nasıl düzeltebilirim?
Monitörüm eski olduğu için VGA çevirici ile deniyorum.

• Gigabyte B550M DS3H.
  • Ryzen 5 5600.
  • RTX 3060.
  • 16 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınızın BIOS flash özelliği var ise işlemcinize uyumlu BIOS ile güncelleyin eğer yok ise anakart ile stok uyumlu işlemci bulup sistemi açıp işlemcinize uygun BIOS atmanız gerekiyor, aynı sorunu dün bende yaşadım.

Bütün bileşenler çalışıyor fakat ekrana görüntü gelmiyorsa:
  • Anakartın bir yerinde arza olabilir.
  • RAM'ler oynamış oturmamış veya bozuk olabilir tek kanal RAM ile dene.
  • VGA çevirici de veya VGA'dan sonra ki HDMI veya DP de sorun olabilir.
  • Ekranın kendinde sorun olabilir.
  • Ekran ayarlarından doğru çıkışı seçtiğinize emin olun HDMI ise HDMI çıkışı VGA ise VGA çıkışını seçin.
  • Ekran kartında sorun olabilir.

Eğer tak çıkardan anlıyorsanız bir arkadaşınızın PCsinde bileşenleri değiştirip deneyebilirsiniz sorunun nerede olduğunu bulursunuz o şekilde

Geçenlerde durduk yere aynı sorunu yaşadık, hatta 3 arkadaş yakın tarihlerde yaşadık BIOS pilini çıkarıp 30 dakika sonra takınca düzeldi

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınızı kontrol ettiğim zaman 3.nesil AMD işlemciler ile uyumlu geliyormuş, sorununuz %90 BIOS yüzünden, anakartınız üzerinde BIOS flash girişide yok, tek çareniz 3.nesil Ryzen işlemci bulup onunla boot yapıp, yeni BIOS yüklemeniz.

Bütün bileşenler çalışıyor fakat ekrana görüntü gelmiyorsa.
1-anakartın bir yerinde arza olabilir.
2-RAM'ler oynamış oturmamış veya bozuk olabilir tek kanal RAM ile dene.
3-VGA çevirici de veya VGA'dan sonra ki HDMI veya DP de sorun olabilir.
4-ekranın kendinde sorun olabilir.
5-ekran ayarlarından doğru çıkışı seçtiğinize emin olun HDMI ise HDMI çıkışı VGA ise VGA çıkışını seçin.
6-ekran kartında sorun olabilir.

Eğer tak çıkardan anlıyorsanız bir arkadaşınızın pcsinde bileşenleri değiştirip deneyebilirsiniz sorunun nerede olduğunu bulursunuz o şekilde.

Geçenlerde durduk yere aynı sorunu yaşadık, hatta 3 arkadaş yakın tarihlerde yaşadık BIOS pilini çıkarıp 30 dakika sonra takınca düzeldi.

Dün aynısın bende yaşadım, anakartlar stok olarak eski işlemcilere uyumlu geliyor, bu yüzden görüntü alınmıyor, BIOS güncellemesi sonrası görüntü alabildim, teknik serviste sebebi olarak eski işlemci ile uyumlu olarak geldiği için söylediler.

Dosya Ekleri

• i-img1200x1200-1643438880k7rm3a14352.jpg
    i-img1200x1200-1643438880k7rm3a14352.jpg
    217,3 KB · Görüntüleme: 16
Anakartınızı kontrol ettiğim zaman 3.nesil AMD işlemciler ile uyumlu geliyormuş, sorununuz %90 BIOS yüzünden, anakartınız üzerinde BIOS flash girişide yok, tek çareniz 3.nesil Ryzen işlemci bulup onunla boot yapıp, yeni BIOS yüklemeniz.

Dün aynısın bende yaşadım, anakartlar stok olarak eski işlemcilere uyumlu geliyor, bu yüzden görüntü alınmıyor, BIOS güncellemesi sonrası görüntü alabildim, teknik serviste sebebi olarak eski işlemci ile uyumlu olarak geldiği için
Hocam benim PC 2 senelikti 1 kere kendiliğinden oldu, 1 kere de klavyeyi yumrukladım (Lol pişmanlıktır) öyle oldu ikisinde de bios pilini çıkarıp takmak çare oldu

Hocam benim PC 2 senelikti 1 kere kendiliğinden oldu, 1 kere de klavyeyi yumrukladım (LoL pişmanlıktır) öyle oldu ikisinde de BIOS pilini çıkarıp takmak çare oldu.

Arkadaşta sistemi yeni topladığı için bende o şekilde yazdım, yoksa dediğiniz gibi BIOS sıfırlamak her zaman çözümdür ama yeni sistemlerde bu dediğim sorun oluyormuş yeni işlemci takınca, bende dün deneyimledim aynı sorunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı