R5 5600 sisteme güç kaynağı önerisi

axalicmne

Centipat
Daha fazla  
RAM
GSKILL 8GB (1x8GB) RipjawsV Siyah DDR4 3200Mhz CL16 1.35V
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600
Merhaba. Yeni topladığım sistemimde güç kaynağı olarak maalesef araştırmadan Rampage 600-80P aldım, forumda araştırdığımda herkes C4 gibi benzetmeler yapmış bu da gecenin bu saatinde üzmedi değil.

Artık bir kere bile açmadığın kasanın bir parçasını değiştirmem gerektiği gerçeğini kabulleniyorum, güç kaynağı olarak ne seçmeliyim? Bu güç kaynağını satıp üstüne para ekleyeceğim ve çok da büyük miktarda para ekleyemem, güzel bir şey önerirseniz sevinirim.

Gerekirse diye sistem parçalarım aşağıda bulunmaktadır.
Anakart: Gigabyte A529m h ud.
Ekran kartı: ASUS Radeon Dual RX 6700 XT 12 GB GDDR6.
İşlemci: Ryzen 5 5600.
RAM: G.Skill 8 GB (1x8GB) Ripjaws V siyah DDR4 3200MHz CL16 1.35v (2 tane, toplam 16 GB)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Yeni topladığım sistemimde güç kaynağı olarak maalesef araştırmadan Rampage 600-80P aldım, forumda araştırdığımda herkes C4 gibi benzetmeler yapmış bu da gecenin bu saatinde üzmedi değil.

Artık bir kere bile açmadığın kasanın bir parçasını değiştirmem gerektiği gerçeğini kabulleniyorum, güç kaynağı olarak ne seçmeliyim? Bu güç kaynağını satıp üstüne para ekleyeceğim ve çok da büyük miktarda para ekleyemem, güzel bir şey önerirseniz sevinirim.

RAM: G.Skill 8 GB (1x8GB) Ripjaws V siyah DDR4 3200MHz CL16 1.35v (2 tane, toplam 16 GB)

İkinci el bir 650W güç kaynağı alabilirsin güzel paralara var geçen Corsair VS 650W 2018 sürüm aldım.

Bu arada sistemi hiç açmayacak kadar korkma AC takıl sen yine o C4 demelerinin sebebi ani akıma karşı koruyamaması gök gürültülü havada kullanma yeter.

İkinci el bir 650W güç kaynağı alabilirsin güzel paralara var geçen Corsair VS 650W 2018 sürüm aldım.
İkinci el almak istemiyorum, şahsen yaşadığım yerde hem bulması zor olur hem nasıl kullandığını bilmediğinden tereddüt ederim ama Corsair almaya artık karar vermiş oldum.
Teşekkürler, bunu alacağım.
600-650 watt 80+ Plus sertifikalı. FSP, Corsair, Thermaltake gibi markaların PSUlarına bütçene göre bakıp seçebilirsin.
Keşke hazır kasalara Rampage PSU koymasalarmış, resmen bomba sattılar ya. 😃
Bu arada sistemi hiç açmayacak kadar korkma AC takıl sen yine o C4 demelerinin sebebi ani akıma karşı koruyamaması gök gürültülü havada kullanma yeter.
Yaşadığım yerin ne gök gürültüsü biter ne ani elektrik ve su kesintileri biter hocam, değişik bir yerde yaşıyorum valla. Zaten açsam bile en fazla oyunları indirirdim, gülü seven dikenine katlanacak artık, dikeni de bu süreç olsun. 🙂

bomba sattılar ya.

Abartı. Göz korkutmaktan başka bir şey değil. Bununla alakalı şu konuya yazmıştık. Göz atın:

CX650F o fiyata rakipsiz bu arada. Yapışabilirsiniz. Bütçe varsa model değişmek elbet iyi bir tercih olur.

İkinci el almak istemiyorum, şahsen yaşadığım yerde hem bulması zor olur hem nasıl kullandığını bilmediğinden tereddüt ederim ama Corsair almaya artık karar vermiş oldum.

Teşekkürler, bunu alacağım.

Keşke hazır kasalara Rampage PSU koymasalarmış, resmen bomba sattılar ya. 😃

Yaşadığım yerin ne gök gürültüsü biter ne ani elektrik ve su kesintileri biter hocam, değişik bir yerde yaşıyorum vallahi. Zaten açsam bile en fazla oyunları indirirdim, gülü seven dikenine katlanacak artık, dikeni de bu süreç olsun. 🙂

Paran varsa sifir alman daha iyi olur tabii.

Forumda nereye baksam herkes öyle dediğinden gerçekten korktum maalesef.

Elinizde atom bombası yok, en kaliteli modellerin bile çok düşük ihtimal de olsa başına gelebilecek bir şey. Elektronik ürün bunlar. O konudaki mesajların istisnasız tamamını okuyun. Zaten anlayacaksınız demek istediğimi.

Bütçeniz varken müsait bir zamanda değiştirirsiniz, panik yapmaya gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı