R5 5600 sisteme RTX 3070 Ti vs RX 6700XT

Daha fazla  
Merhaba. Uzun zamandır kullandığım ekran kartımı değiştirmenin vaktinin geldiğini düşünüyorum. Aklıma takılan birkaç şey var bu yüzden sizlere danışmak istedim.
Öncelikle sistemim şu şekilde;
İşlemci: Ryzen 5 5600.
RAM: Corsair Vengeance DDR4 3200MHz 16 GB (2x8)
Anakart: MSI B450 Gaming Plus.
Power: Thermaltake 600W 80+Gold
Monitör: Monster Aryond A32 2K 165 Hz.

Şu an kullandığım ekran kartım AMD RX570 8 GB.
Aslında kartın çalışmasında hiçbir sıkıntı yok ancak artık yetmiyor.
Çoğu kişi gibi ben de AMD ve NVIDIA arasında kaldım. Herhangi bir markanın Fanboy'u değilim.
Özetle 2K monitörde oyun oynamak için giriş/Orta seviye bir ekran kartı almak istiyorum.
RTX 3070 Ti ve RX 6700XT düşünüyorum. Kartı 2.el alacağım bu arada. Size 2K da oyun oynamak için hangisini almalıyım ikisi arasındaki - ve +lar neler acaba?
Bazı kişiler AMD tarafında WattMan hatasından hayatın kararır diyor, bazıları ise NVIDIA sadece markaya para istiyor o kadar para verilmez diyor. Bana yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 6750 XT kullanıyorum bir sorun yok ama bazı kişiler sorun var diyor paran varsa NVIDIA al ama paran yoksa şansına güven AMD al şanslıysan sorunsuz çıkar şansızsan sorunlu çıkar.

Valla Rx 570'te Wattman hatasından hayatın kararmadıysa 6700'de hiç kararmaz bence😄 Deneyimim yok ama genelde 500 serisinde kalmış o hatalar deniyor. 6000 serisi daha sorunsuz eski nesillere göre diye biliyorum. Ve fiyatlar yakınsa 3070 ti seçerdim ben.

Yeni konular

Geri
Yukarı