RTX 3070 vs 2080 Ti vs RX 6700XT

Bütçe
yok
Kaldırdım videoyu.
Arkadaşlar 2080 Ti 3070'den daha mı iyi oyun konusunda. Bir konuda görmüştüm.
İkisi aynı fiyatta olsa 2080 Ti tercih ederdim muhtemelen. 11 GB VRAM 2K ve 4K oyunculuk için daha iyi bir miktar. Pek de bir farkı yok gibi testlerde. Ama aynı fiyatta olacağını düşünmüyorum, o yüzden 3070 olurdu tercihim sanırım.

İkisi aynı fiyatta olsa 2080 Ti tercih ederdim muhtemelen. 11 GB VRAM 2K ve 4K oyunculuk için daha iyi bir miktar. Pek de bir farkı yok gibi testlerde. Ama aynı fiyatta olacağını düşünmüyorum, o yüzden 3070 sanırsam.

2K da. RTX 3070 2080 Ti. Den daha iyi. Aralarında 4-5 FPS farkı vardı ama 4K'yı bilemem.

Rx 6700xt daha iyi kart 2k için ama full hd de oynanılıyo.
Rtx 3070 3080 4k kartı daha dengeliler 4k çözünürlükte.
RTX 3080 2K için "sweet spot" dediğimiz FPS olarak, fiyat olarak, gelecekte vereceği performans olarak, günümüz işlemcileri ile darboğaz seviyesi olarak en alınabilir ve en dengeli kart. 4K'da da kullanılabilir tabi ama günümüzde oyunlardan beklenen FPS değerleri eskisi gibi 60 değil maalesef. Monitörden faydalanabilmek adına daha yüksek FPS almaya bakıyor herkes. Bu sebeple de artık 2K'da 60-70 FPS'i iyi bir değer olarak görmemeye başlıyor.

İkisi aynı fiyatta olsa 2080 Ti tercih ederdim muhtemelen. 11 GB VRAM 2K ve 4K oyunculuk için daha iyi bir miktar. Pek de bir farkı yok gibi testlerde. Ama aynı fiyatta olacağını düşünmüyorum, o yüzden 3070 olurdu tercihim sanırım.

Aralarında çok bir FPS farkı yok çoğu oyunda, V-RAM; mining ve render işiyle uğraşılırsa eğer dikkate alınabilir bence kıyaslamada ama şuan ki oyunlarda bile ki arkadaş 2K kullanmayı planlıyor muhtemelen bence gereksiz.

Ben tercihimi RTX 3070'den yana kullanırım, güncel bir kart olduğu için ileride satışı muhtemelen daha kolay olur.

RX 6700XT eğer fiyat olarak 3070'e göre uygun olursa düşünülebilir ama şuan için pek zannetmiyorum. Evet saf güç olarak kağıt üzerinde daha iyi ama oyunlarda nasıl olacak onu görmek lazım.

@Yiğit KAMURAY hocam siz demiştiniz 2080 Ti 3070'den daha iyi oyun testleri hepsi yalan mı? En az 5-10 tane video var. Çünkü oyun testlerinde 3070 2080 Ti'yi tokatlıyor da.
VRAM ve iş konusunda avantajı var. Oyun konusunda bazı oyunlarda 1-2 FPS önde olabilir 3070.
Bazı oyunlarda da 2080 Ti 1-2 FPS önde olabilir normaldir. Oyunda gözle görülebilir FPS farkı olmaz.

Aynı fiyatta olurlarsa 2080 Ti VRAM sayesinde daha uzun ömürlü olur ancak 3070 çok daha ucuz olur.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı