R5 5600 sonrası sistem sürekli reset atıyor

BeratKya00

Femtopat
Daha fazla  
RAM
XPG D30 8*2 3200MHz
SSD veya HDD modeli
Kıoxıa Excerıa Plus G2 1Tb
Ekran kartı
RX 6750XT Asus Dual
Anakart
Asus Prıme B450M A-II
İşlemci
Ryzen 5 1400 --- Ryzen 5 5600
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımı yavaş yavaş yeniliyorum. İlk önce anakart aldım, M.2 aldım, ekran kartı aldım, işlemci aldım, işlemci takılana kadar sorun yoktu, işlemciyi aldım takıp formatladım, sorun olmadı oyunları yüklemek için bilgisayar 1 gece açık kaldı yine bir şey olmadı, akşam Valorant'a başladım. Aniden bilgisayar reset attı ve hiç açılmamaya başladı. Sürekli reset atıyordu. BIOS ekranına bile giremedim. BIOS ekranına girdiğimde ekran donuyordu. Eski işlemcimi taktım, PC açıldı, yeni aldığımı tekrar taktım, ekran yoktu, bu sefer iadeye gönderdim, sizce nedeni bundan olabilir mi?

Sorun PSU'da olabilir mi? Yeni bir PSU almak istiyorum. 650W yeterli mi?

Eski işlemci(şuna takılı olan):Ryzen 5 1400.
Yeni işlemci(iadeye gönderdiğim):Ryzen 5 5600.
PSU: FSP Hyper Pro 550W 80+

BIOS sürümü 5600 için uyumlu olmasaydı PC hiç açılmazdı. Benim aklıma tek gelen güç besleme ile ilgili bir problem olabileceği, ekran kartının modelini sonradan gördüm, 5600 zaten çok güç çekmiyor yüklenmemişsiniz bile. Ancak ekran kartı nedeniyle güç yetmeseydi, eski işlemciyi taktığında 550W PSU ile yine çalışmazdı. Sizin gpu'nun tdp değeri daha yüksek ama ben 5600 + rtx3060 sistemi 550w psu ile sorunsuz kullanıyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı