R5 5600 stock fan ile oyunda 85 dereceyi buluyor

Daha fazla  
Dün aldım Ryzen 5 5600 sürekli 4 4.5 GHz bandında boşta olsa bile bu GHz değerinde çalışıyor ve boşta 60 70 derece Forest 2'de ulturada 80 85leri buluyor. Normal mi kule tipi alsam kaça kadar düşer? 2. el sıvı soğutma manktıklı olur mu? Her sıvı soğutma şekli aynı mı inteş için veya AMD için ayrı ayrı mı soğutmalar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal sıcaklıklar SE-224-XTS alabilirsiniz. Bendede durum aynıydı 70 derecelere kadar düşürmeyi başardım SE-224-XTS kullanarak.

Aynı işlemciye sahibim, ID Cooling SE-224-XTS ile yük altında 65 dereceyi geçtiğini görmedim, bu havalarda bile gayet iyi sonuç veriyor. İçerisinden çıkan termal macun da çok kaliteli.

Soğutucu almadan önce manuel o.c nasıl yapılıyor biraz araştır çünkü işlemci PBO açıkken gereksiz voltaj veriyor aynı frekanslara maneul o.c ile daha düşük voltajlarla ulaşabilirsiniz.

çok pahalı hocam coolr master 2. el ucuza buldum sıvı soğutma kule tipide 650 civarı arıyorum

650 bandında ne öneririsin hocam
650 biraz az kaçabilir ama Dark'ın bu fiyatlara yakın modelleri mevcut. Kasanın da kaç mm yüksekliğinde kule tipi desteklediğini kontrol et almadan önce.

650 biraz az kaçabilir ama Dark'ın bu fiyatlara yakın modelleri mevcut. Kasanın da kaç mm yüksekliğinde kule tipi desteklediğini kontrol et almadan önce.
darkın sıvı soğutmasını aldım 1300 tl ye kaliteli midir ? iş görür mü ? kule tipi olanların fiyatlarıyla neredeyse aynıydı bu mantıklı geldi iyi yaptı mı sizce

240mm olmadığı sürece pek fayda etmez. 120mm ise eğer bir çok kule tipi performans olarak sollayacaktır. Uygun fiyatlı sıvı soğutmalarda pompa biraz sıkıntı çıkarabiliyor. Daha erken sorun yaşamanız muhtemel ve bir kere arızalandı mı değişim veya para iadesi hariç bir yol olmuyor maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı