R5 5600 stok fan ile boşta 45-50 derece olması normal mi?

CoClown94

Picopat
Daha fazla  
Bilgisayardan çok anlamıyorum, Aralık 2022'de bir sistem topladım (bileşenleri sayabilirim) fakat işlemci sıcaklık değerleri HWMonitor uygulamasından baktığımda 45-50° olduğunu görüyorum. Bu sıcaklık değerleri normal midir?
Stok fan kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayardan çok anlamıyorum, aralık 2022'de bir sistem topladım (bileşenleri sayabilirim) fakat işlemci sıcaklık değerleri HWMonitor uygulamasından baktığımda 45-50° olduğunu görüyorum. Bu sıcaklık değerleri normal midir?
Stok fan kullanıyorum.

Stok fanla o değerler iyi bile benim 65 görüyordu.

Ryzen 5 5600 fazla ısınabilen bir işlemci. Şu an o sıcaklık değerlerini almanız normal fakat fanlarınızı temizleyip kasayı daha ferah bir ortamda tutarsan elbet ki 2-3 derece düşecektir. Nihai önerim o işlemci için mutlaka bir soğutucu almanız yönünde. Eğer bazı oyuncular gibi bilgisayarınız 20 saat oyunda çalışıyorsa bir takım hatalar alabilirsiniz.

Stok fan ile normal.
İkinci elde snowman tek fanlı 4 borulu 200 liraya soğutucu ile çözüm alabilirsiniz. R5 5600 işlemci ile boşta 33-35, oyunlarda 57-59, tam yükte 1 saat AIDA 64 ile max. 70-72 gördüm. Sonuçları HWINFO ile gözlemledim. M401 model. 350-400 gibi fiyata T6 Ultra çift fanlı satılıyor, tam yük altında değerler 5-10 derece daha düşecektir.
4.45GHz OC kullanıyorum.

Boşta o sıcaklık normal zaten yük altına sokup sıcaklıkları söyleyin.
Misal pubg yüksek ayarlarda 81 derece görmüştü,zaten sorum bu değil benim soruyu sorma sebebim başka R5 5600 kullananlara baktığımda boşta 35-40 dereceler arası olduğunu gördüm ve sordum

Misal pubg yüksek ayarlarda 81 derece görmüştü,zaten sorum bu değil benim soruyu sorma sebebim başka R5 5600 kullananlara baktığımda boşta 35-40 dereceler arası olduğunu gördüm ve sordum
Yüksekten kastım ultra

Geri
Yukarı