R5 5600 stok fanı takılmıyor

Cronus.xy

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Şu anda işlemci değiştiriyordum ama yarım kaldı. Stok fanı takılmıyor. Vidalar boşa dönüyor. Okuduğum forum yorumlarında arka kapaktaki metal plakayı düzelt denilmiş fakat o plaka bende fotoğraftaki gibi gözüküyor. Nasıl yapabilirim?

Dosya Ekleri

• IMG20240202171218.jpg
    IMG20240202171218.jpg
    148,8 KB · Görüntüleme: 26
Plaka orada duruyor hocam anakartın arkasındaki siyah parça. Elinizle arkadan destek vererek vidayı çevirin. Vidalar yaylıdır biraz zorlanabilirsiniz. Ayrıca gözünüzle kontrol edin denk geliyor mu diye.
Deneyeceğim. Sağolun

Plaka orada duruyor hocam anakartın arkasındaki siyah parça. Elinizle arkadan destek vererek vidayı çevirin. Vidalar yaylıdır biraz zorlanabilirsiniz. Ayrıca gözünüzle kontrol edin denk geliyor mu diye.
Hocam dediğinizi yaptım. Ama stok fan biraz eğri duruyor. Alt taraftaki vidalar sıkıldı ama üst taraftakilerle giriş arasında boşluk olduğu için sıkılmıyor. Biraz kuvvet uygulasam zarar gelirmi?

Son düzenleme:
Hocam dediğinizi yaptım. Ama stok fan biraz eğri duruyor. Alt taraftaki vidalar sıkıldı ama üst taraftakilerle giriş arasında boşluk olduğu için sıkılmıyor. Biraz kuvvet uygulasam zarar gelir mi?

Vidaları çaprazlama bir şekilde yarım yarım sıka sıka yapacaksın. Sol üst çapraz yarısına kadar getir sonra sağ alt çaprazı yarıya kadar. Sonra diğer ikisi, en son hepsini sıkıla.

Yeni konular

Geri
Yukarı