R5 5600 ve RTX 3060 12 GB 20.000 TL'ye alınır mı?

Navibucks

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, herkese iyi sosyaller. GameGaraj'da kendi özelleştirdiğim bir hazır sistemi sizinle paylaşmak istedim.
Sisteme alternatif bileşenler, hatalı olanlar varsa söylemenizi isterim.

İşlemci: AMD Ryzen 5 5600 3.5GHz 35MB AM4 65W.
Anakart: ASUS Prime B450M K II 4400MHz (OC) AM4 mATX.
Ekran kartı: Palit RTX3060 Dual 12 GB 192bit GDDR6(LHR)
RAM: G.Skill Ripjaws V 16 GB(2x8) siyah 3600MHz DDR4 CL18.
SSD: Kingston snv2s 1TB 3500/2100 SSD M.2 NVMe.
Kasa ve güç kaynağı: Cooler Master CMP510 tg 650W 80+ Bronze RGB kasa.

Sistemin toplam fiyatı (14.06.2023): 19,872 TL.

Fiyat bana fazla geldi. Geçtiğimiz günlerde daha uygun fiyata daha iyi sistemler (özellikle Rx modeller ile) toplanmıştı.

Anakart biraz düşük olmuş sanki.

Minik bir fiyat artışıyla birlikte ASUS TUF Gaming A520M-Plus DDR4 S+V+GL AM4 anakart tercih edilebiliyor. Fikriniz nedir?

Daha uyguna bu var.
Fiyatı uygun fakat Intel işlemci tercihlerim arasında değil, aynı zamanda PowerBoost marka kasa da. Son olarak 8 GB değil, 12 GB bir ekran kartı arıyorum. Öneriniz için teşekkürler.

Alınmaz. Çok pahalı.
Aynı donanımlara sahip bir hazır sistem bulabilmek imkansıza yakın görünüyor bu zamanda. Tabii öneriniz varsa bakmak isterim.

Fiyat bana fazla geldi. Geçtiğimiz günlerde daha uygun fiyata daha iyi sistemler (özellikle Rx modeller ile) toplanmıştı.
Benim de tercihim RX 6000 serisi ekran kartları fakat piyasada fiyatlar dahilinde bulabilmek çok zor. Geçtiğimiz günlerde toplanabiliyordu fakat kur farkının güne oranla artışına bakarsak geçtiğimiz günler, haftaların yerini alıyor.

Aynı donanımlara sahip bir hazır sistem bulabilmek imkansıza yakın görünüyor bu zamanda. Tabii öneriniz varsa bakmak isterim.
Özelleştirme yaparak Ryzen 5 5600 ekleyebilirsiniz. Yine sizinkinden ucuz oluyor.

Özelleştirme yaparak Ryzen 5 5600 ekleyebilirsiniz. Yine sizinkinden ucuz oluyor.
Anakart ve Güç Kaynağı yeterli gelirse güzel sistemler gibi. Bir de isteğe bağlı SSD değişebilir o kadar.

Geri
Yukarı