R5 5600 ve RTX 3060 Ti için PSU önerisi

Bütçe
3000

TısTısEmocan

Centipat
Daha fazla  
RAM
apacer 3000mhz 16GB
İşlemci
ryzen 5 5600
Ryzen 5 5600 ve RTX 3060 Ti sistemimde Gametech 600watt PSU var ama RDR2 gibi güçlü oyunlarda PSU sistemi besleyemediği için oyunu oynarken sistem kendini bir anda kapatıyor. Forumda baktığımda kullandığım PSU'nun korumasız ve kalitesiz olduğu belirtilmiş. İnternette bir sürü PSU markası var hangisi kaliteli hangisi kalitesiz bilmiyorum. Kullandığım sistemi besliyebilecek kaliteli PSU var mı?

Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 5 5600 ve RTX 3060 Ti sistemimde Gametech 600watt PSU var ama RDR2 gibi güçlü oyunlarda PSU sistemi besleyemediği için oyunu oynarken sistem kendini bir anda kapatıyor. Forumda baktığımda kullandığım PSU'nun korumasız ve kalitesiz olduğu belirtilmiş. İnternette bir sürü PSU markası var hangisi kaliteli hangisi kalitesiz bilmiyorum. Kullandığım sistemi besliyebilecek kaliteli PSU var mı?

Bütçe sınırınız var mı?
Var ise bütçe verin.

600W normalde besler de, sanırım kötü marka olduğundan dolayı. Corsair, FSP markalarından 650W baksanız yeterli olur. 3000 TL bütçe yazmışsınız fakat o kadar masrafa gerek yok.

Hocam FSP Hyper Pro al 600 ya da 650 watt al.

Yeni konular

Geri
Yukarı