R5 5600 ve RX 6650 XT'li sistem durduk yere kapanıyor

Nusun

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar yaklaşık 6 ay önce PC topladım. Bazıları eski kasamdan kalma bilgisayara ekran kartı taktıkdan sonra kendiliğinden kapanmaya başladı. İlk önce ekran donuyor 5sn sonra gidiyor. Pek emin değilim ama güç kaynağından olabilir mi? Ekran kartım için önerilen güç kaynağı 650W ben ise 550 watt kullanıyorum.
Ekran kartı: ASUS Dual Radeon RX 6650 XT OC Edition 8 GB GDDR6.
Anakart: Prime B450M K2.
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600.
RAM: G.Skill Ripjaws V Black 8 GB 3200 MHz DDR4.
Güç kaynağı: Game booster gbg3309b 550W+80

Son düzenleyen: Moderatör:
OCCT'yi indirdim ekran kartı testi yaptım %99 kullanımda 67 dereceyi geçmedi 5 dk yaptım testı sıkıntı olmadı ardında Power testi yaptım 8. saniyede PC dondu tıpkı en başta yazdıgım gibi.
O zaman PSU değiştirerek en azından bir konuda gelişim sağlayın. Bütçe sunun, ürün paylaşalım.

OCCT'yi indirdim ekran kartı testi yaptım %99 kullanımda 67 dereceyi geçmedi 5 dk yaptım testı sıkıntı olmadı ardında Power testi yaptım 8. saniyede PC dondu tıpkı en başta yazdıgım gibi.

Ekran kartı sürücüm güncel ve sorunu yaşadım.

Güncel sürümü kurma sürümleri tek tek dene.

Güç kaynağı: Game booster gbg3309b 550W+80
RX 6600'nın kutusunda bile minimum 550W istenir.

Siz RX 6650 XT'yi (muhtemelen) 550W vermekte zorlanan bir PSU ile kullanıyorsunuz.

PSU çok dandik, bunu test etmek için sistemi sıkıştırman lazım yük esnasında kapanma yaparsa PSU'dan, o PSU'ya kalçamı bile emanet etmem.

OCCT testinde PSU'yü yük altında bırakıyorum kapanmıyor. ama 3 dk falan bırakıyorum

eski
OCCT testinde PSU'yü yük altında bırakıyorum kapanmıyor. ama 3 dk falan bırakıyorum
PSU ile yaptığımda 8 saniye de kapanmıştı

PSU çok dandik, bunu test etmek için sistemi sıkıştırman lazım yük esnasında kapanma yaparsa PSU'dan, o PSU'ya kalçamı bile emanet etmem.
20dklık test yaptım kapanmadı ama bazen olur olmadık yerlerde kapanıyor

Son düzenleme:
OCCT testinde PSU'yü yük altında bırakıyorum kapanmıyor. Ama 3 dk falan bırakıyorum.

Eski.

PSU ile yaptığımda 8 saniye de kapanmıştı.

20dakikalık test yaptım kapanmadı ama bazen olur olmadık yerlerde kapanıyor.

Kanal çıkış değerlerine bakmak lazım ama psun çok dandik ondan olma olasılığın yüksek bir linepack Extreme+FurMark bas bakalım olmadı superposition yaparsın bellekler bir çalışsın, smd beslemen arıza yapmış olabilir dikkat et.

Yeni konular

Geri
Yukarı