R5 5600 vs R7 5700X

Makaleler
2
Yer
Isparta
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Selam, elimde anakart olarak Gigabyte B450 Aorus M bulunmakta. İşlemci olarak Ryzen 5 3600 kullanıyorum. Bu platformda sistem güncellemek istiyorum anakart değiştirmeden. Ryzen 5 5600 ve Ryzen 7 5700X arasında kaldım. Hangisini tavsiye edersiniz? Oyunlarda işlemci kullanımının çok yüksek olmasını istemiyorum. Bu noktada fazladan 2C 4T ne kadar etkili olur? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınız nedir? Ve bence değiştirmeyin.

Ekran kartınız nedir? Ve bence değiştirmeyin.
RTX 3070 kullanıyorum hocam.

5600 alın paranız cebinizde kalsın. 5700X alıp PBO açarsan muhtemelen o anakart üzer.
Bende anakartın VRM'leri dayanır mı diye düşünüyordum. Eğer bir de anakart öasrafı çıkaracaksa 5700x'in bir anlamı kalmıyor. Ölü sokete anakarta almayı da çok istemiyorum açıkçası.

Bunu alabilirsiniz. Yanına da anakart alıp elinizidekileri satabilirsiniz. Bu arada monitörünüz sanırım 1080p o kartın asıl gücünü 2K da daha iyi görürsünüz. Alabiliyorsanız 2K bir monitör de alabilirsiniz darboğaz yapmaz 3600 ile.

1440p kullanıyorum hocam. CoD Warzone ağırlıklı oyun oynuyorum. Darboğaz oluyor maalesef oynadığım oyunların yarısında.

Geri
Yukarı