R5 5600'e geçilince "please wait, non target machine, fail on process ve shotdown" hatası almak

Cinaski

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, iyi sosyaller.
Masaüstü bilgisayarımı sorunsuz kullanırken daha iyi performans alırım düşüncesi ile mevcut 5700G işlemciyi 5600 ile değiştirdim. Vatan Bilgisayar'dan aldım işlemciyi taktım, format dahi gerek kalmadan PC eski ayarlarım ile açıldı sonra kapatıp açınca görselde görüleceği üzere sırası ile please wait, non target machine, fail on process ve shotdown diyor kapatıp açınca normal açılıyor sonra tekrar aynı senaryo iki açılışta bir hata veriyor, ben BIOS'tan şüphelendim önce anakartın BIOS sürümünü güncelledim düzelmedi, sonra gittim anakartım MSI B450 iken ASUS B550 anakart aldım işlemciyi taktım tekrar Windows kurdum düzelmedi aynı hatayı verdi, sonra PSU değiştireyim dedim Corsair modüler 750 aldım düzelmedi, Windows'u yeniden format atıp kurdum düzelmedi kafayı yemek üzereyim daha önce böyle bir hata ile karşılaşan oldu mu ya sıfır aldığım işlemci bozuk ya da M.2 SSD bozuk diye onları değiştirmeyi düşünüyorum başka seçenek kalmadı çünkü diğer bileşenleri değiştirmiştim sizce sorun yazılımsal mı donanımsal mı işlemci mi sorunlu M.2 SSD mi bozuldu M.2 SSD'yi önceden sorunsuz kullanıyordum ilk şüpheli işlemci gibi ama PC düzgün açıldığı için işlemci bozuk ise hiç açılmaması gerekmez mi değerli görüşlerinizi bekliyorum teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_4097.jpeg
    IMG_4097.jpeg
    143 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG_4089.jpeg
    IMG_4089.jpeg
    132,9 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG_4088.jpeg
    IMG_4088.jpeg
    220,2 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın BIOS güncellemesini yaptığın sürümler arasındaki sürümlerin güncelleme raporlarına hiç baktın mı acaba? İşlemciyi tanıdığından emin misin?

İşlemciyi görüyor dediğim gibi pc bazen normal açılıyor aksi halde hiç açılmazdı

Güncelleme başka bir işlemcide de aynı hatayı verdi

Arkadaşlar sorun m2 ssd olduğu anlaşıldı teşekkürler

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı