R5 5600G Cinebench R23 testi

Mehmet Körük

Hectopat
Daha fazla  
  • Ryzen 5 5600G.
  • 16 GB RAM.
  • Ekran kartı yok.
Dün termal macun değiştirildi. Sizce değerler nasıl? 2 dakikalık test.

Sistem boştayken 45-55 arası.

1656700205567.png

2dakikalık tam yükte 83 derecelere ulaşmış. Bütçeniz el veriyorsa soğutucunuzu değiştirin.

89 ulaştı hem yaz ayları sıcağı hem de stok fan yetersiz 7 tane fan var kasanın içince işlemci fanı hariç ne alabilirim aslında almıştım termaltake UX100 ama uymadı iade ettim.

@KeyN_N

Stok soğutucu kullanıyorsan normal.

Stok soğutucu evet oyunlarda bu kadar çıkmıyor Valorant Max 75 ekran kartı olunca falan düşüyor tabii.

89 ulaştı hem yaz ayları sıcağı hem de stok fan yetersiz 7 tane fan var kasanın içince işlemci fanı hariç ne alabilirim aslında almıştım termaltake UX100 ama uymadı iade ettim.

@KeyN_N

Stok soğutucu evet oyunlarda bu kadar çıkmıyor Valorant Max 75 ekran kartı olunca falan düşüyor tabii.
Bütçe nedir hocam ona göre öneride bulunalım.

Değerler nasıl sizce Valorant ölüm kalım savaşı. Oyunda Max 74.

Eki Görüntüle 1438052

Bütçe 500 TL'ye kadar çıkarım ekran kartıda alacağım çünkü.
O zaman ekran kartı aldıktan sonra karar verin bütçenizi sıkıştırmayın derim hocam. Ama yine de düşük bütçeye Snowman X6 iyi olur diye düşünüyorum. Ancak çok kaba bir soğutucu. Kasanızın ve RAM'lerinizin yüksekliklerini hesap edip ona göre tercih etmelisiniz.

O zaman ekran kartı aldıktan sonra karar verin bütçenizi sıkıştırmayın derim hocam. Ama yine de düşük bütçeye Snowman X6 iyi olur diye düşünüyorum. Ancak çok kaba bir soğutucu. Kasanızın ve RAM'lerinizin yüksekliklerini hesap edip ona göre tercih etmelisiniz.

Oturmaz reis. Bunu aldım oturmadı sıvı soğutucudan başka çare yok.

1656705935869.png

Dediğim gibi hocam kasanızın ve RAM'lerinizin yükseklikleri çok önemli burada. Mesela ben Dark x94RD kullanıyorum. Sağdaki fan 2 RAM slotunun üzerini örtüyor. Hatta mevcut RAM'den daha yüksek soğutuculu bir RAM taksam 2. fanı oturtmakta sıkıntı yaşıyorum.

Dediğim gibi hocam kasanızın ve RAM'lerinizin yükseklikleri çok önemli burada. Mesela ben Dark X94rd kullanıyorum. Sağdaki fan 2 RAM slotunun üzerini örtüyor. Hatta mevcut RAM'den daha yüksek soğutuculu bir RAM taksam 2. fanı oturtmakta sıkıntı yaşıyorum.

Bende RAM'ler değiyor Wraith Prism belki de bunu alırım AMD'nin sonuçta iş görür.

Geri
Yukarı