R5 5600G için güncel BIOS'lu anakart önerisi

Unexpected Crank

Hectopat
Arkadaşlar elimde Ryzen 5 5600G işlemci var. MSI anakart aldım BIOS güncel olmadığı için iade ettim. Maksimum 1000₺ bandında bir anakart arıyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

B450 aldıysan normaldir eski oldukları için BIOS'u hazır gelmeyebilir. B550 ise ilginç bir durum. Eski aldığın anakart neydi? 1000 TL için de bunu öneririm;

Arkadaşlar elimde Ryzen 5 5600G işlemci var. MSI anakart aldım BIOS güncel olmadığı için iade ettim. Maksimum 1000₺ bandında bir anakart arıyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
O işlemciyi B450 anakartlarda kullanabilirsin ama hazır Ryzen 5000 desteği ile gelmez BIOS güncellemesi gerekir ya da B550 anakart alacaksınız o da hem işlemcinize fazla hem de pahalıya gelebilir. Ama bildiğim kadarıyla İtopya BIOS güncellemesi yapıyor onlarla iletişime geçip durumu anlatırsanız B450 anakarta uygun işlemciyi takıp güncelleyip sana yollarlar sen de takıp çalıştırırsın.

B450 aldıysan normaldir eski oldukları için BIOS'u hazır gelmeyebilir. B550 ise ilginç bir durum. Eski aldığın anakart neydi? 1000 TL için de bunu öneririm;

MSI B450M PRO-M2 MAX AM4 DDR4 3466(OC) DVI VGA HDMI M.2 USB3.2 mATX Anakart almıştım

MSI B450M PRO-M2 MAX AM4 DDR4 3466(OC) DVI VGA HDMI M.2 USB3.2 mATX Anakart almıştım

Eski BIOS'la gelmiştir normaldir, önce direkt uyumlu bir işlemciyle BIOS atmak gerekiyor. Gerçi iyi bir anakart değilmiş mosfet ve M.2 soğutucusu yokmuş. Attığım model bayağı iyidir ama bütçeni aşıyorsa bunu da alabilirsin;

B550'ler Ryzen 5000 serisi ile çıktı fazla değil. VRM kaliteleri, PCIe 4.0 destekleri vb. en ideal anakartlar bu nesil için.
Ryzen 5 5600G var çokta B550 hak eden bir işlemci değil bence (PCIe 4.0 aygıtlar kullanılıcaksa başka) iyi bir B450 çok çok yeter zaten TDP'si düşük bir işlemci mosfetlere falan çok yüklenmez.

Ryzen 5 5600G var çokta B550 hak eden bir işlemci değil bence (PCIe 4.0 aygıtlar kullanılıcaksa başka) iyi bir B450 çok çok yeter zaten TDP'si düşük bir işlemci mosfetlere falan çok yüklenmez.

Bu bütçede iyi bir B550 varken B450'nün herhangi bir avantajı bulunmuyor maalesef. BIOS güncel gelip gelmeyeceği de ayrı muamma. Elinde işlemci yoksa onlarla uğraşması gereksiz olacaktır. Bu bütçede M.2 soğtuuculu, tercihen 4 RAM slotlu B550'ler mevcut direkt 5000 APU desteğiyle gelen.

Geri
Yukarı