R5 5600G için kule tipi soğutucu gerekli mi?

Gamerr34

Yoctopat
APU sistem kullanıyorum. İşlemcim R5 5600G. Geçen ay bir oyunda 83 dereceyi görmüştü lakin son 2 haftadır aynı oyunda hiç 70 dereceyi aşmadı bir şey değiştirmediğime rağmen. Yaklaşık 2 yıldır macun değiştirmedim.

Bilgisayarın RAM'i değişeceği için bilgisayar bilgisayarcıya gidecek. Hazır gitmişken sizce önce SE-214-XT sipariş edeyim, bunu da taktırayım mı bilgisayara? Şuanda bilgisayar 70 dereceyi aşmadı ama şansa bırakmayım ve taktırayım mı SE-214-XT'i?

Bunun haricinde macunu da değiştirtmeyi düşünüyorum.

APU sistem kullanıyorum. İşlemcim R5 5600G. Geçen ay bir oyunda 83 dereceyi görmüştü lakin son 2 haftadır aynı oyunda hiç 70 dereceyi aşmadı bir şey değiştirmediğime rağmen. Yaklaşık 2 yıldır macun değiştirmedim.

Bilgisayarın RAM'i değişeceği için bilgisayar bilgisayarcıya gidecek. Hazır gitmişken sizce önce SE-214-XT sipariş edeyim, bunu da taktırayım mı bilgisayara? Şuanda bilgisayar 70 dereceyi aşmadı ama şansa bırakmayım ve taktırayım mı SE-214-XT'i?

Bunun haricinde macunu da değiştirtmeyi düşünüyorum.
Bence gerekli.

Hayır OC yapmadım zaten yapmayı da bilmiyorum.

Bir ara 83 dereceyi gördüğü için canımı sıkıyor yine olur mu diye. Ekran kartı alacak param yok ama bu size söylediğim soğutucuyu alabilirim.

Söylediğin soğutucuyu ryzen 5 3600 ile kullanıyorum. Ben çok memnunum. 90 derecede çalışsa da bir şey olmaz ama neden fanları zorlayayım? Büyük olunca soğutma bloğu, daha az devirle daha kolay soğutuyor. 50-80 dereceler normal çalışma dereceleri. Ben söylenilen soğutucuyu taktıktan sonra 40-60 derecelerde gezindim; oyunda ve boşta. Çok takılmaya gerek yok.

Anladım teşekkürler. Sipariş vereceğim bu ürünü.

Zaten minimum 2 yıl daha ekran kartı alamam. 2 yıl sonra alabilirsem inşallah, işlemciyi de değiştiririm ve sıvı soğutmaya geçerim.

Geri
Yukarı