R5 5600G ile APU sistem dizilir mi?

Bütçe
7500
Bende 5 5600g li sistem kurdum yaklasık 8k ya yaklastı monitör de alacagım 10 k ya kurdum sayılır b450m asus tuf pro gaming anakart m2 500 gb sandisk ssd ve hyperx 8 gb 3200 mhz 2 tane ram rgb ısıklı atx kasa yanında 650 watt lık psu da geldi bir tek monitör kaldı valorant ta 200 fps rahat alıyor
anakartta bios güncellemesi vs yaptınız mı yoksa hazır mı geldi?

Bende 5 5600Gli sistem kurdum yaklasık 8K ya yaklastı monitör de alacagım 10 k ya kurdum sayılır B450M ASUS TUF Pro Gaming anakart M.2 500 GB SanDisk SSD ve HyperX 8 GB 3200 MHz 2 tane RAM RGB ısıklı ATX kasa yanında 650 wattlık PSU da geldi bir tek monitör kaldı Valorant'ta 200 FPS rahat alıyor.

Hocam 1650'li sistem mi yoksa sizin topladığınız sistem mi daha fazla FPS alır? Benim bütcem de o civar da.

Hocam 1650'li sistem mi yoksa sizin topladığınız sistem mi daha fazla FPS alır? Benim bütcem de o civar da.
Linkteki üründe hem SSD 256 GB hem de ram eklenmemiş konu performansa gelince de valorant CS gibi işlemciye dayalı oyunlarda linkteki ürün geride kalır ancak ekran kartına dayalı oyunlarda daha iyi olur daha sonradan ekran kartı ilave edilecekse ya da sadece işlemciye dayalı oyunlar oynanacak da apu sistemi tercih ederim internetten apu nün test videolarını izledim gta5 de en yüksek ayarlarda 50 55 FPS verip kasma yapmıyor düşük ayarlarda 80 FPS veriyor

i3 10100F - 1050 Ti'li sisteme 9K vereceğime. R5 5600G ile APU sistem dizip daha sonraları iyi bir ekran kartı takarım daha iyi olur diye düşünüyorum. Oynadığım oyunlar Valorant, Metin 2 gibi ekran kartı istemeyen oyunlar. Onerebileceginiz bir APU sistem veya şöyle yap daha iyi olur diyeceğiniz bir şey varsa söyleyebilir misiniz?
Not: Bütçe APU için 7K 7.5K.
En sonunda şöyle bir sisteme karar verdim eksik veya yanlış yanı varsa söyleyebilir misiniz (biraz da ileriye dönük sistem istiyorum)
x2

Sistem ileriye yönelik açısından gayet güzel. Anakart konusunda kişisel olarak çok fazla anlamıyorum o yüzden arkadaşlar o kısma yardımcı olursa sevinirim. Bütçe yetiyorsa ramları 3600MHz alırsan daha iyi olur. APU sistemlerde ramların 2x8 ve MHz değerlerinin yüksek olması FPS açısından çok önemli unsur. Anakartı da bilen/anlayan bir arkadaşa bırakıyorum. @Laz Ziyaaaa

Geri
Yukarı