R5 5600G RX470 sistem kaç watt güç kaynağı gerekir?

Bütçe
En Fazla 700

Barst

Centipat
Daha fazla  
RAM
1x GSkill 8GB 3200Mhz Ram
İşlemci
Ryzen 5 5600G
Merhaba, aşağıda özelliklerini belirttiğim sistem için kaç watt PSU yeterli olur?
- Ryzen 5 5600G.
- ASUS RX470 Gaming.
- 1X 8 GB 3200MHz G.Skill RAM.
- MSI B450M-A Pro Max anakart.

Sistemi şu anda APU olarak HP'nin 300W 80+ PSU ile kullanıyorum. APU olarak kullandığım sisteme ASUS RX470 Gaming model ekran kartını takacağım ancak PSU yetersiz gelecek bunun için bir PSU ihtiyacım var. Nasıl bir PSU almalıyım önerilerinize açığım, sıfır veya ikinci el fark etmez bütçem en fazla 700.

Hocam açıkçası tecrübemle konuşucam elindeki güç kaynakla çalıştırırsın. Sorunsuz sıkıntısız kullanırsın ama pc ye çok yüklenen bir insan mısın bilmiyorum çok yükte fps drop gibi problem yaşayabilirsin.

Hocam açıkçası tecrübemle konuşucam elindeki güç kaynakla çalıştırırsın. Sorunsuz sıkıntısız kullanırsın ama pc ye çok yüklenen bir insan mısın bilmiyorum çok yükte fps drop gibi problem yaşayabilirsin.
Çalıştırabiliyorum ancak sadece masaüstü denemek için gta 5 açtığımda ekran kartı birden 90 derecelere fırlayıp bilgisayar kendini kapatıyor.

PSU 12V kanalından kaç A verebiliyor?

Sıfır olarak 700 liraya elinizdekinden farklı bir PSU alamazsınız. Hatta daha kötülerini alırsınız. İkinci elden bakabilirsiniz.
Üstünde yazan bilgilere göre +12Va 12 amper veriyor +12Vb 16A veriyor. Ekran kartına takmak için bir giriş bulunmadığı için elimde bulunan sata kablosunu 6 pine çeviren bir kablo kullanmıştım.

PSU 12V kanalından kaç A verebiliyor?

Sıfır olarak 700 liraya elinizdekinden farklı bir PSU alamazsınız. Hatta daha kötülerini alırsınız. İkinci elden bakabilirsiniz.
İkinci Elde alabilirim sertifikasız olması bir sorun yaratırmı?

Ekran kartına takmak için bir giriş bulunmadığı için elimde bulunan sata kablosunu 6 pine çeviren bir kablo kullanmıştım.
Dediğim gibi 700 TL'ye sıfır PC mümkün değil. Ultra dandik modeller mevcut.

₺1.200'ye bu var. Veremem derseniz de tek çareniz ikinci el.

Sertifikasız olması bir sorun yaratır mı?
Elektrik faturasına yansır. Sertifikasız, dandik marka PSU'ları almanızı önermem ayrıca. Almışken düzgün bir şey alın.

Dostum ben parandan olmaman için fikrimi sundum. ve yine cevabına göre de fikrimi sunacağım. Yerinde olsam arkadaşımdan yüksek watt psu ödünç alırdım oyunda ekran kartının derecesine birde öyle bakardım. Çünkü sorun psuluk değil gibi geldi ekran kartı 90 dereceye gelmesi normal değil.

Şimdi gidip 700tl psu alıp eve gelirsen ekran kartın hala 90 dereceyi görebilir. Riskli yani parandan olma. Zamanında ben çok çektim. Sisteminde ki sorunları para harcamadan önce tesler uygula iyice tespit et sorun nerede diye. Şu anlık 300wat senin sisteme yeterli kanaatındayım.

Dostum ben parandan olmaman için fikrimi sundum. ve yine cevabına göre de fikrimi sunacağım. Yerinde olsam arkadaşımdan yüksek watt psu ödünç alırdım oyunda ekran kartının derecesine birde öyle bakardım. Çünkü sorun psuluk değil gibi geldi ekran kartı 90 dereceye gelmesi normal değil.

Şimdi gidip 700tl psu alıp eve gelirsen ekran kartın hala 90 dereceyi görebilir. Riskli yani parandan olma. Zamanında ben çok çektim. Sisteminde ki sorunları para harcamadan önce tesler uygula iyice tespit et sorun nerede diye. Şu anlık 300wat senin sisteme yeterli kanaatındayım.
Başka bir konuda fazla amper çekmeye çalıştığı için ısınıyor dediler ama bilemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı