R5 5600G sistem nasıl?

Kerosmert

Zeptopat
Daha fazla  
Corsair CP-9020236-EU CV650 650W = 900 TL.

AMD Ryzen 5 5600G (kutulu fanlı) = 3500 TL.

XPG Gammix D30 8x2 GB (16) 3600 MHz = 1000 TL.

Dark daimond Pro mesh 4x12cm RGB fan = 1000 TL.

Patriot Viper VP4100 = 2400 TL.

MSI B550M-A Pro DDR4 PCI Express 4.0 = 1500 TL.

Toplam = 10300 TL.
Arkadaşlar bu sistemi alacağım. Kendim topluyorum. APU sistem kurup bunun üzerine 1 sene sonra ekran kartı ekleyeceğim (RX 6800 veya RX 6900)
Şunu değiştir dediğiniz parça yahut daha ucuza daha iyi F/P verir dediğiniz parça var mı?

Son düzenleme:
8 GB RAM artık biraz az yalan yok. Patriot markası yerine de ben olsam Samsung tercihi yapardım. Kasa Dark için bir tık pahalı ama görünüş kasada artık çok daha fazla şey ifade ediyor. Sistem kötü değil ama dediğim gibi beklemeli bir sistem topluyorsanız tercihleri bir tık düzeltilebilir. Hem Dual channel APU için daha iyi iş görecektir.

8 GB RAM artık biraz az yalan yok. Patriot markası yerine de ben olsam Samsung tercihi yapardım. Kasa Dark için bir tık pahalı ama görünüş kasada artık çok daha fazla şey ifade ediyor. Sistem kötü değil ama dediğim gibi beklemeli bir sistem topluyorsanız tercihleri bir tık düzeltilebilir. Hem Dual channel APU için daha iyi iş görecektir.

Ram 8x2 eklemeyi unutmuşum toplam 16. Samsung NVMe pcı 4.0 olan biraz pahalı patriota göre. İşimi görmez mi uzun süre patriot? Önerileriniz nedir hocam çok yeniyim masaüstü toplamada. Laptop kullandım bugüne kadar hep

Ram 8x2 eklemeyi unutmuşum toplam 16. Samsung NVMe pcı 4.0 olan biraz pahalı patriota göre. İşimi görmez mi uzun süre patriot? Önerileriniz nedir hocam çok yeniyim masaüstü toplamada. Laptop kullandım bugüne kadar hep
Bütçe muhabbeti çok önemli şu sıralar. Açık konuşmak gerekirse sadece depolama konusunda söylüyorum bunu biraz daha 'Samsung' yönelimindeyim. Belki indirim kovalarsanız 2200-2400 arasına bulabilirsiniz onları. SSD'lere soğutma çok gerekli olmuyor, bunu belirteyim. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz soğutucusuz.

Bütçe muhabbeti çok önemli şu sıralar. Açık konuşmak gerekirse sadece depolama konusunda söylüyorum bunu biraz daha 'Samsung' yönelimindeyim. Belki indirim kovalarsanız 2200-2400 arasına bulabilirsiniz onları. SSD'lere soğutma çok gerekli olmuyor, bunu belirteyim. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz soğutucusuz.
İleride 6800xt veya 6900xt ile darboğaz yapar mı işlemci? PSU yeterli mi bu ekran kartını eklediğimde

İleride 6800XT veya 6900XT ile darboğaz yapar mı işlemci? PSU yeterli mi bu ekran kartını eklediğimde

2K da yapmayacağını düşünüyorum. Zaten onları aldığınız sürece 1080p de oynayacağınızı da zannetmiyorum. PSU'yu 700'e, hatta mümkünse 800W'a çıkartmanız daha iyi olacaktır ama 750W istiyor 6900XT. Bilginize.

Yeni konular

Geri
Yukarı