R5 5600G sistem uyumlu mu?

Mrbben

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba ofis kullanımı için PC toplayacağım ve bu kasa uyumlu ve sorunsuz şekilde çalışır mı?
Ofis için kullanılacağından fazla yüksek bir sistem olmasına gerek duymadım.

AMD Ryzen 5 5600G 3.90 GHz 6 çekirdek 19MB AM4 7nm işlemci.

ASUS Prime A320M-K 3200MHz(OC) M.2 AM4 mATX anakart.

Corsair 16 GB(2x8) Vengeance LPX siyah 3200MHz CL16 DDR4 RAM (CMK16GX4M2E3200C16)

Kingston 500GB NV2 NVMe okuma 3500 MB-yazma 2100 MB M.2 SSD (SNV2S/500G)

Power Boost VK-1626 350W USB 3.0 ATX mid Tower kasa.

Power Boost 400W ATX serisi güç kaynağı.

8-9bin TL civarı ekran kartı kullanımı olmayacak o yüzden grafik destekli işlemci baktım. Hukuk bürosunda kullanılacak dilekçe vs yazı işleri için kullanım olacak ağır bir iş yükü binmeyecek.

10-11K'ya GTX1660Tİ veya RX6600'li sistemler geliyor. Fakat bu çok mantıksız olur zaten oyun oynanmayacak ve yazı için kullanılacaksa alabilirsiniz sadece bilin istedim. Ayrıca anakartı B550M yapmanızı öneririm daha iyi olur toplam fiyat bu şekilde 8.298,7 TL.

8-9bin TL civarı ekran kartı kullanımı olmayacak o yüzden grafik destekli işlemci baktım. Hukuk bürosunda kullanılacak dilekçe vs yazı işleri için kullanım olacak ağır bir iş yükü binmeyecek.

veya

Veya.

Hocam GeIL RAM'leri hiç duymadım bugün araştırma yaparken gördüm hani durumları nasıl bir bilgim yok güvenemedim. Benim paylaştığım sistem de Power Supply anakartı beslemesi uyumlu olur değil mi Power Supply sıkıntı çıkarır mı?

10-11K'ya GTX1660 Ti veya RX6600'li sistemler geliyor. Fakat bu çok mantıksız olur zaten oyun oynanmayacak ve yazı için kullanılacaksa alabilirsiniz sadece bilin istedim. Ayrıca anakartı B550M yapmanızı öneririm daha iyi olur toplam fiyat bu şekilde 8.298, 7 TL.

Hocam benim seçtiğim anakartla önerdiğin B550M arasında 1200TL fark var hani buna çıkmama gerek var mı şu anki kart işimi görmez mi?

Son düzenleme:
Hocam GeIL RAM'leri hiç duymadım bugün araştırma yaparken gördüm hani durumları nasıl bir bilgim yok güvenemedim. Benim paylaştığım sistem de Power Supply anakartı beslemesi uyumlu olur değil mi Power Supply sıkıntı çıkarır mı?

Hocam benim seçtiğim anakartla önerdiğin B550M arasında 1200TL fark var hani buna çıkmama gerek var mı şu anki kart işimi görmez mi?
Yukarıda atılan sistem güzeldir onu düşünebilirsiniz ve evet küçükte olsa bir fark olabilir. ama buda işinizi görür.

Kötü değiller bunlara bakabilirsin istersen.

Yukarıda atılan sistem güzeldir onu düşünebilirsiniz ve evet küçükte olsa bir fark olabilir. Ama bu da işinizi görür.

Hocam şimdi fark ettim eklediğim kasada 350W güç kaynağı varmış o yeterli midir yoksa onun yerine sadece kasa ve güç kaynağı mı alayım.
Bir de bahsettiğiniz anakartın linkini verebilirseniz çok sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı