R5 5600G sistemde GTA 5 oynarken ekran pikselleşiyor

İşletim sistemi
Windows 11

up to date

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD RYZEN 5 5600G
Anakart: GIGABYTE B450M-H AMD B450 2933MHz DDR4 Soket AM4 mATX
Bellek: KINGSTON FURY BEAST 16(8x2) GB DDR4 3200MHz
Disk: KINGSTON 120 GB + 480 GB SSD
Kasa/PSU: HIPER ZOE 3x120mm RAINBOW GAMING ATX Mid 500W
RAM
Kingston Fury Beast 8x2GB 3200MHz
Ekran kartı
APU
Anakart
GIGABYTE B450M H
İşlemci
R5 5600G
Başlıktaki gibi pikselleşme sorunu var. Evin içinde her şey normal iken dışarı çıktığımda arabaların, binaların, direklerin vb. nesnelerin etrafı piksel piksel oluyor ve dalgalanmalar oluyor. Bütün ayarlarım high, FXAA ve V-Sync açık, distance scaling sonuna kadar açık, reflection MSAA off, anisotropic filtering X16. Technopat Sosyal'deki diğer konuları okudum fakat distance scaling veya MSAA arttırmayı önermişler, distance scaling zaten sonuna kadar açık ve MSAA arttırırsam FPS düşüşü oluyor ve fark yaratmıyor. Grafikleri Very high olarak da seçsem durum aynı, pikseller gözükmediği sürece dokular çok umurumda değil normal ayarlarda da oynarım. Bunu nasıl çözebilirim?

Ekran görüntüsü 2023-09-30 205447.pngEkran görüntüsü 2023-09-30 205407.png

MSAA'yı arttırıp.
Anisotropic filtering düşürmeyi dene.

Sorun anistropic filtering in işe yaramamasından kaynaklı sanarsam AMD'nin kendi uygulamasından ayarlama yapılabiliyorsa ondan yapmayı dene olmaz ise.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buradaki çözümü yap.

MSAA'yı arttırıp.
Anisotropic filtering düşürmeyi dene.

Sorun anistropic filtering in işe yaramamasından kaynaklı sanarsam AMD'nin kendi uygulamasından ayarlama yapılabiliyorsa ondan yapmayı dene olmaz ise.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buradaki çözümü yap.
Denedim, MSAA hem görüntüyü düzeltmeyip hem de fps düşüşüne neden oluyor. Anisotropic filtering özelliğinin çalışmadığından şüpheleniyorum. Videodaki çözüm de işe yaramadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı