R5 5600G sistemde RX 470 görüntü vermiyor

Loxhel

Centipat
Daha fazla  
Sistemi yaklaşık 8 ay önce topladım ve bütçem olmadığından APU bir sistemdi. Bugün arkadaşım akrabasından bir ekran kartı almış ve bana verdi.

Ekran kartı Sapphire Nitro RX470 4G. Sistemime taktım ve 8 pin güç bağlantısını yaptım, ışıkları yandı ama ekrana görüntü vermedi, ben de APU sistem belki BIOS'tan ayar yapamam lazım diye düşünüp görüntüyü tekrar Onboard'dan aldım ve BIOS'tan initial display Output'u PCI-e slot1 yaptım ama yine görüntü vermedi. Aygıt yöneticisinde de ekran kartının marka modeli yazmıyor, sadece benim Vega 7 grafik birimi gözüküyor.

Sistemim;
-Anakart: Gigabyte B450M S2H,
-İşlemci: Ryzen 5 5600G with Vega7 grapich display,
-RAM'ler: G.Skill Ripjaws 3600MHz 8x2,
-SSD: Viper VPN100,
-Ekran kartı: Sapphire Nitro RX470.

Sistemi yaklaşık 8 ay önce topladım ve bütçem olmadığından APU bir sistemdi. Bugün arkadaşım akrabasından bir ekran kartı almış ve bana verdi.

Ekran kartı Sapphire Nitro RX470 4G. Sistemime taktım ve 8 pin güç bağlantısını yaptım, ışıkları yandı ama ekrana görüntü vermedi, ben de APU sistem belki BIOS'tan ayar yapamam lazım diye düşünüp görüntüyü tekrar Onboard'dan aldım ve BIOS'tan initial display Output'u PCI-e slot1 yaptım ama yine görüntü vermedi. Aygıt yöneticisinde de ekran kartının marka modeli yazmıyor, sadece benim Vega 7 grafik birimi gözüküyor.

Sistemim;
-Anakart: Gigabyte B450M S2H,
-İşlemci: Ryzen 5 5600G with Vega7 grapich display,
-RAM'ler: G.Skill Ripjaws 3600MHz 8x2,
-SSD: Viper VPN100,
-Ekran kartı: Sapphire Nitro RX470.

Harici ekran kartı sistemde takılı iken dahili karttan görüntü alabiliyorsan sistem bir şekilde kartı görmüyor demektir.

Kartın slot bölgesindeki sarı pinleri okul silgisi ile nazikçe silmeyi deneyin.
Kart çalışıyor mu peki bu bilgi var mı?
Kimse kimseye bedava bir şey vermez.

Harici ekran kartı sistemde takılı iken dahili karttan görüntü alabiliyorsan sistem bir şekilde kartı görmüyor demektir.

Kartın slot bölgesindeki sarı pinleri okul silgisi ile nazikçe silmeyi deneyin.
Kart çalışıyor mu peki bu bilgi var mı?
Kimse kimseye bedava bir şey vermez.
Kartı 3 bilgisayarda denedim ve maalesef kart bozuk çıktı. Dediğiniz gibi kimse kimseye bu devirde bedava mal vermez. Acaba tamir masrafları ne tutar, sorun güç beslemesinde gibi duruyor kartın çipi hiç ısınmıyor

Kartı 3 bilgisayarda denedim ve maalesef kart bozuk çıktı. Dediğiniz gibi kimse kimseye bu devirde bedava mal vermez. Acaba tamir masrafları ne tutar, sorun güç beslemesinde gibi duruyor kartın çipi hiç ısınmıyor.

MOSFET deişimi yapılabiliyor.
Çevrenizde iyi elektronikçi var ise sorun derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı