R5 5600G sisteme güç kaynağı ve monitör önerisi

Damon Salvatore

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte A520 M-H anakart
Ryzen 5 5600g işlemci
Vega 7 GPU
WD GREEN 480GB M2 SSD
2x8GB 3200 MHz ram
Meslek
Öğrenci
Merhaba öncelikle şu anki sistemimi yazıyorum.
Gigabyte A520M anakart.
Ryzen 5 5600G işlemci.
2x8GB 3600 MHz RAM.
350W markasını bilmediğim dandik PSU.
480GB M.2

Bu sisteme bu yıl sonuna kadar idare etmek için 1660 Ti - super gibi bir ekran kartı almayı düşünüyorum. İleride komple anakart vs değişip DDR5e geçmeyi planlıyorum. Ekran kartı olarak da RX 6800-7800 gibi bir şey alırım muhtemelen. Sizden istediğim şey ileride bu kartları da besleyebilecek ve bana sıkıntı çıkarmayacak bir güç kaynağı önermeniz. Bütçe sınırı yok ama çok pahalı bir şey olmasını istemem 1.5-2K verebilirim diye düşünüyorum en fazla.
Ayrıyeten şu an 15 yıllık 1440x900 bir monitör kullanıyorum 5kyı geçmeyecek şekilde monitör de önerebilirseniz çok sevinirim. PC'de genel olarak CS:GO LoL gibi oyunları oynayıp dizi izlerim. Şimdiden teşekkürler.

Teşekkürler. PSU için o parayı vermeye değer mi sizce? Şu zamana kadar 7-8 yıldır hep dandik Everest vs PSU kullandım bir sorun çıkmadı ama almışken sağlam alayım sorun çıkmasın da istiyorum aynı zamanda. Alınır diyorsanız direkt sipariş geçeceğim.

Teşekkürler. PSU için o parayı vermeye değer mi sizce? Şu zamana kadar 7-8 yıldır hep dandik Everest vs PSU kullandım bir sorun çıkmadı ama almışken sağlam alayım sorun çıkmasın da istiyorum aynı zamanda. Alınır diyorsanız direkt sipariş geçeceğim.

Değer. PSU sistemdeki en önemli parçalardan biri.

PSU olarak bu daha iyi. Monitör alınabilir.

@SadeceYiğit @Kaan Diktaş
Ekran kartını 2060 seviyesine çıkarmak için PSU'dan kısıp Aerocool VX Plus AE-VXP650 650 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe şu modeli alsam nasıl olur? Ben bu serinin bir FSP MSI olmasa da iyi olduğunu duymuştum. Attığınız modellere 2300 TL vermektense VX Plus 600-650W modellerine 1200-1300 TL vermek çok daha mantıklı geldi açıkçası.

VX serisi çok zorda kalınınca öneriyoruz. Tam verimli bir PSU değil. XPG Pylon ile rakip bile olamaz. Bu modele bir bakın derim o zaman.

VX serisi çok zorda kalınınca öneriyoruz. Tam verimli bir PSU değil. XPG Pylon ile rakip bile olamaz. Bu modele bir bakın derim o zaman.

650W modeli 12 kanalından 50 amper verebiliyormus 600W yapmaz mı bu? 1660 2060vs sorun olmaz zaten. RX 6800 de 250W güç çekiyordu yanlış hatırlamıyorsam yine yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Korumaları da tam yazıyordu şu an aktif kullandığım 4 yıllık Everest 350W PSU'dan kat kat daha iyidir diye düşünüyorum. Onerdiginiz 550W 6800 ile sorun yapmaz mı ileride?

650W modeli 12 kanalından 50 amper verebiliyormus 600W yapmaz mı bu? 1660 2060vs sorun olmaz zaten. RX 6800 de 250W güç çekiyordu yanlış hatırlamıyorsam yine yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Korumaları da tam yazıyordu şu an aktif kullandığım 4 yıllık Everest 350W PSU'dan kat kat daha iyidir diye düşünüyorum. Onerdiginiz 550W 6800 ile sorun yapmaz mı ileride?

Sınırda denilebilir. Bütçe zorlanıyorsa alabilirsiniz VX serisi.

Yeni konular

Geri
Yukarı