R5 5600G sisteme RTX 3060 Ti uyumlu mu?

PageDownN

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, çok yakın zamanda RX 6500 XT ekran kartından RTX 3060 Ti ekran kartına geçtim. Fakat bazı oyunlarda çok fazla etkisini hissetsem de bazı oyunlarda neredeyse hiç hissetmiyorum. İşlemcimi ve ekran kartımı yazıp FPS testlerine baktığımda ben aldığımdan çok daha fazla FPS alıyor. Mesela Fortnite 200 altına hiç düşmüyor ama ben oynarken 120 FPS bile görüyorum bunun normal olduğunu düşünmüyorum ama eski ekran kartımda FIFA23 gibi bir oyunda telli saç açtığımda oyun 30 FPS oluyor Alt+Tab bile atamıyordum şu anda oyle bir sıkıntım yok FPS de gayet iyi. CS:GO'da 170 FPS falan goruyorum ki hiç normal değil bence.

Anakarttan şüpheleniyorum çünkü işlemci ve ekran kartında sorun yok gibi görünüyor.
Sistem:
RTX 3060 Ti.
Ryzen 5 5600G.
2x8 16 GB RAM.
B450 M-A-PRO-Max
650W Power.

Güç kaynağı ve ramler tatmin edici kalitede ise uyumsuzluk olmaz. Donanım test siteleri genelde averaj FPS'ye göre yorum yapıyorlar. Minimumlar bazı testlerde verilmiyor bile. Bir de kullandıkları sistem bileşenleri sizinkinden farklı olabilir.

Güç kaynağı ve RAM'ler tatmin edici kalitede ise uyumsuzluk olmaz. Donanım test siteleri genelde averaj FPS'ye göre yorum yapıyorlar. Minimumlar bazı testlerde verilmiyor bile. Bir de kullandıkları sistem bileşenleri sizinkinden farklı olabilir.

YouTube üzerinden aynı işlemci aynı ekran kartı aynı GB RAM üzerinden baktım ortalama 500-600 arası CS:GO FPS alıyor fakat ben 120 FPS'leri goruyorum.

CS:GO'da bu kadar düşük FPS normal değil evet. Nvidia kontrol panelinde bazı ayarlar yanlış yapılmış olabilir mi? Bir de hangi monitör bağlantısını kullanıyorsunuz? HDMI veya DP?

CS:GO'da bu kadar düşük FPS normal değil evet. NVIDIA kontrol panelinde bazı ayarlar yanlış yapılmış olabilir mi? Bir de hangi monitör bağlantısını kullanıyorsunuz? HDMI veya DP?

DP olarak kullanıyorum fakat eski ekran kartımda'da bu FPS'ler vardı (RX 6500XT) birkaç arkadaşıoma sorduğumda yazılımsal bir sorun olabilir dediler.

Yeni konular

Geri
Yukarı