R5 5600G ve GT 1030'lu sistem uyumlu mu?

Tolunayklc

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ilk defa bilgisayar kasası toplayacağım ve çok fazla bilgim yok. Ancak şu şekilde bir kasa topladım. Sizce sistem düzgün çalışır mı? Darboğaz, donma, kasma, çökme, aşırı ısınma vb bir problem yaşar mıyım? Sistem ile ilgili artı ve eksileri söyler misiniz? Yardımcı olanlara çok teşekkür ederim.

İşlemci: AMD Ryzen 5 5600G MPK işlemci.
Anakart: ASUS TUF Gaming B550-Plus Wi-Fi II Gaming anakart.
Ekran kartı: Afox GT1030 4 GB GDDR4 64 Bit Gaming ekran kartı.
RAM: Lexar ares 16 GB (2x8GB) 3600MHz CL18 DDR4 Gaming RAM.
SSD: Patriot P300 P300P1TBM28 1TB NVMe M.2 SSD disk.
Kasa: Hiper Zoe 3x120mm Rainbow Gaming ATX 350W.

Merhaba arkadaşlar ilk defa bilgisayar kasası toplayacağım ve çok fazla bilgim yok. Ancak şu şekilde bir kasa topladım. Sizce sistem düzgün çalışır mı? Darboğaz, donma, kasma, çökme, aşırı ısınma vb bir problem yaşar mıyım? Sistem ile ilgili artı ve eksileri söyler misiniz? Yardımcı olanlara çok teşekkür ederim.

İşlemci: AMD Ryzen 5 5600G MPK işlemci.
Anakart: ASUS TUF Gaming B550-Plus Wi-Fi II Gaming anakart.
Ekran kartı: Afox GT1030 4 GB GDDR4 64 Bit Gaming ekran kartı.
RAM: Lexar ares 16 GB (2x8GB) 3600MHz CL18 DDR4 Gaming RAM.
SSD: Patriot P300 P300P1TBM28 1TB NVMe M.2 SSD disk.
Kasa: Hiper Zoe 3x120mm Rainbow Gaming ATX 350W.
Sıfırdan toplayacaksınız çok mantıksız ekran kartı gereksiz onu almamalısınız ayrıca PSU kalitesiz

İslemcinin icinde zaten 1030 gucunde grafik birimi var, 1030 alman gereksiz kacar. PSU dandik bu arada, alma bu sistemi.
peki hangi ekran kartını önerirsiniz? yada bana akıcı oyun deneyimi sunacak bir sistem önerir misiniz?

Sıfırdan toplayacaksınız çok mantıksız ekran kartı gereksiz onu almamalısınız ayrıca PSU kalitesiz
peki ekran kartı olmadan işlemci ne kadar verimli olur ve ilerde sorun çıkar mı

Peki hangi ekran kartını önerirsiniz? Ya da bana akıcı oyun deneyimi sunacak bir sistem önerir misiniz?

Peki ekran kartı olmadan işlemci ne kadar verimli olur ve ileride sorun çıkar mı?

Bütçenizi belirterek yeni konu acın, arkadaşlar yardımcı olurlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı