R5 5600G ve RX 6600XT sisteme Monterey 12.1 nasıl kurulur?

toprakatess

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Büyük ihtimalle kingston 8x2
SSD veya HDD modeli
SSD modelini bilmiyorum
Ekran kartı
RX 6600XT
Anakart
B450-M DRAGON ASUS
İşlemci
R5 5600G İşlemciler: 12
Şu anda Linux kullanıyorum, macOS Monterey12.1 kurmak istiyorum. macOS kurulumu hakkında hiç yok denecek kadar az bilgim var en son 5-6 ay önce denemiştim sanırım. Bilgisayar parçalarım bunlardır:

• RX 6600XT ekran kartı.
  • AMD R5 5600G ıslemcı.
  • 16 GB RAM.
  • 500GB SSD.

Dual boot yapmayacağım, bir de sorum var. Kendi içinde Linux ISO'ları olan flashıma MacOS'un dosyalarını atsak EFI'dir bilmem ne ve kendi dosyalarımı atsam zarar görür mü? Linux'da böyle bir şey denemedim ancak şu an diğer flashlar dolu tek o var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anda Linux kullanıyorum, macOS Monterey12.1 kurmak istiyorum. macOS kurulumu hakkında hiç yok denecek kadar az bilgim var en son 5-6 ay önce denemiştim sanırım. Bilgisayar parçalarım bunlardır:

• RX 6600XT ekran kartı.
  • AMD R5 5600G ıslemcı.
  • 16 GB RAM.
  • 500GB SSD.

Dual boot yapmayacağım, bir de sorum var. Kendi içinde Linux ISO'ları olan flashıma MacOS'un dosyalarını atsak EFI'dir bilmem ne ve kendi dosyalarımı atsam zarar görür mü? Linux'da böyle bir şey denemedim ancak şu an diğer flashlar dolu tek o var.

Sisteminize en güncel Sonoma kurabilirsiniz. Monterey ile zaman kaybetmeyelim.

Ryzen 6 çekirdek desktop config ile deneyeceksin.

Desktop AMD Ryzen_Threadripper (6 Cekirdek) olanı.
Teşekkürler.

Desktop AMD ryzen_threadripper (6 cekirdek) olanı.

Ventoy kullanabilir miyim? Nedense Balena'nın kurulumu çok uzun sürüyor 20 dakikada %5 falan oluyor ki o halde bile 3GB yüklenmiş. Bir de ben imajı yazdırdıktan sonra flashta ne gibi şeyler yapacağım Partition vs. videoda göremedim.

Son düzenleme:
USB içine EFI'yi atıp, config dosyanı ayarlayıp boot edeceksin.
Ventoykullanabilir miyim, veya linuxla uyumlu hangi uygulama ile yazdırabilirim?
Balena'yı kurdum bir şekilde. Böyle hata verdi.
İnitalizing AHCI Controller dedi yazilar gecti siyah ekran geldi.

Dosya Ekleri

• IMG_0476.jpeg
    IMG_0476.jpeg
    345,1 KB · Görüntüleme: 4
  • IMG_0477.jpeg
    IMG_0477.jpeg
    150,9 KB · Görüntüleme: 3
Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu indir ve çalıştır. Config dosyanı bu araç ile aç. Boot args kısmına şunu ekle ve save yap. Sonra tekrar dene.
agdpmod=pikera

Geri
Yukarı