R5 5600H RTX 3050 Ti Sistemde "VIDEO_DXGKRNL_FATAL_ERROR" hatası

RaidenDry

Kilopat
Daha fazla  
Mavi ekran vermeden hemen önce bilgisayardan o esnada çıkan ses takılı kalıyor. Açıldığında ise harici ekran kartını, bilgisayar tekrar başlatılıncaya kadar görmüyor. Bunun üzerine hatayı forumlarda biraz araştırdım ve çoğunlukla ekran kartı sürücülerindeki problemlerden kaynaklandığı sonucuna vardım. DDU ile NVIDIA'nın ekran kartı sürücülerini temizleyip, kendi sitesinde bulunan en güncel sürücüyü kurdum ama sorun ne yazık ki hala devam etmekte. Ayrıca olay görüntüleyici'ye baktığımda kaynak kısmında "Kernel Power 41 63" yazdığını gördüm.

Windows 10 Home 64 Bit.
AMD Ryzen 5 5600H 3.3 GHz.
NVIDIA RTX 3050 Ti 4 GB.
2x4 DDR4 3200 MHz RAM.
512 GB m.2 NVMe SSD.

Minidump dosyası.

PSU kaynaklı problem olabilir. Hikayeniz onu andırıyor. Ancak dump raporunuzda Nvidia driverınızın arızalı olduğunu söylüyor.

Önce NVidia driverınızı güncelleyelim.
- DDU kullanmak için rehberi takip edin.

- Nvidia sürücünüzü verdiğim linkten son sürümü game ready olanı indirin. Nvidia eski linki artık geçerli değil ve o sayfadaki driverlar çok eski. O yüzden bu yeni linki kullanıyoruz. Google'da ne yazık ki eski sayfası 1.ci sırada.
(Otomatik seçimle uğraşmayın 2 dakika kartınızı ve işletim sistemi bilgilerinizi kendiniz seçin.)

Driver kaldırma ve tekrar driver yükleme işlemini internetsiz güvenli modda yapmalısınız. Buna girmek içinde açılışta F8 sürekli basıp kurtarma seçenekleri ekranında başlangıç seçenekleri tıklayın. Oradan gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod f kaçtaysa o tuşa basın.

Sorun devam ederse 1-2 sürüm eski driver deneyin. Hala sorun devam ediyorsa DDU ile kaldırıp bu sefer kendiniz kurmayın. Windows yüklesin. Hepsine rağmen sorun devam ediyorsa dönüş sağlarsınız.
BIOS'unuzun güncel sürümü var. Güncellemek isterseniz link bırakıyorum. Link

Sorun çözülmezse birkaç dump raporu biriktirip atın. Nvidia driverı indirdiğiniz site benim attığımla aynı site mi kontrol edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı