R5 5600H yükte 65-70 derece

Daha fazla  
Merhaba. AMD Ryzen 5 5600 h işlemci kullanıyorum yük altındayken 65-70 derece oluyor. Bu sıcaklık normal mi işlemciye zarar verir mi bu değerler? Fan otomatik mod da çalışıyor ama fandan hiç ses çıkmıyor çok az çalışıyor herhalde fanı maximum yapsam fana bir zararı var mıdır bunun?

Merhaba. AMD Ryzen 5 5600 h işlemci kullanıyorum yük altındayken 65-70 derece oluyor. Bu sıcaklık normal mi işlemciye zarar verir mi bu değerler? Fan otomatik mod da çalışıyor ama fandan hiç ses çıkmıyor çok az çalışıyor herhalde fanı maximum yapsam fana bir zararı var mıdır bunun?

Laptopa göre oldukça iyi bir değer.
Zarar vermez.

Fanları fullersen daha çabuk tozlanır sadece onun dısında bir şey yok

GPU ne durumda?

Yük altında derken oyun kastetmiyorsun değil mi? Çok düşük değerler çünkü, büyük ihtimalle tam performans alamıyorsun.

Yük altında derken oyun kastetmiyorsun değil mi? Çok düşük değerler çünkü, büyük ihtimalle tam performans alamıyorsun.

Evet oyun nihai performans da ayarlarım 2.50 GHz de ayarlarım normalde işlemcim 3.30 GHz mecbur böyle yapacağım çünkü tam performans 95'lere kadar çıkıyor.

Nasıl bir yük? Fan sesi vermeden ciddi bir yük altında bu değerleri görmek bir tık imkansız bir laptop için bence.

Evet oyun nihai performans da ayarlarım 2.50 GHz de ayarlarım normalde işlemcim 3.30 GHz mecbur böyle yapacağım çünkü tam performans 95'lere kadar çıkıyor.

Şimdi oldu. :D

Çok normal sıcaklıklar. Benim eskiden bir laptopum vardı, onun hep işlemcisi 100 dereceydi. Hiçbişey olmadı.

Çok normal sıcaklıklar. Benim eskiden bir laptopum vardı, onun hep işlemcisi 100 dereceydi. Hiçbir şey olmadı.

Dostum işlemcimi riske atmak istemiyorum.

Neden ısınmadığı belli oldu :)

Hangi cihazı kullanıyorsun bu arada ve bakımını en son ne zaman yaptın? Termal macun değiştir.

HP Victus 16 5-6 ay oldu bakım yaptırmadım şu ana kadar.

Dostum işlemcimi riske atmak istemiyorum.

HP Victus 16 5-6 ay oldu bakım yaptırmadım şu ana kadar.

İyi yapmışsınız. Performanstan memnun olduğunuz sürece bilgisayarı fırın etmeye gerek yok. Ben de turboyu devre dışı bırakıp kullanıyorum dizüstümü.

Yeni konular

Geri
Yukarı