R5 5600X %20 kullanimda 60-62 derece

CryCasher

Kilopat
Makaleler
2
RAM
2x16 32 GB
Anakart
ASUS Prime X570-P
Arkadaşlar, dun %30 %40 kullanim arasinda 50-55 derece dolasan islemci simdi %20 kullanimda ayni voltajda PBO CPB kapali. Her şey ayni ayar vs ama %20 kullanimda 60-62 derece arasi oluyor, aradan sadece 1 gun gecti oda sicakligi ayni.

Bir şeyler yanlış.

Dosya Ekleri

• 1670021178860.png
    1670021178860.png
    40,8 KB · Görüntüleme: 58
Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macun ne durumda, soğutucu olarak ne kullanıyorsun, kasan nedir?

Ayrıca oynadığın oyuna göre bile değişebiliyor. Aynı işlemciye sahibim, 2 fanlı sıvı soğutma kullanıyorum. AC Odyssey'de 70 derecelerde geziyor Cyberpunk 2077 de ise 65'lerde aynı kullanım.

O kadar ince ayrıntılara takılmana gerek yok. Çok yüksek sıcaklıklara çıkmadığı sürece hangi kullanımda kaç derece çok önemli değil.

Doğru soru. İşlemci %20 durumunda iken hangi frekansta çalışıyor? Yüksek frekansta çalışıyor ise Kaspersky ile virüs testi yapın derim. Aynısını yaşadim çünkü.

Virüs çıkmadı frekans kullanimi 50 derece iken eskisiyle ayni Technopat sağ olsun mute atti.

Chipset driverını güncelleyin yakında bir güncelleme yayınlandı. Sistem ilk başladığında da sıcaklık yüksek mi?

Güncel zaten her şey.

O kadar ince ayrıntılara takılmana gerek yok. Çok yüksek sıcaklıklara çıkmadığı sürece hangi kullanımda kaç derece çok önemli değil.

Hiç ince değil hiçbir şey değişmemişken işlemcin bir anda 10 derece artiyor %50 60 kullanımda 70 dereceye vuruyor hiç normal değil.

Termal macun ne durumda, soğutucu olarak ne kullanıyorsun, kasan nedir?

Ayrıca oynadığın oyuna göre bile değişebiliyor. Aynı işlemciye sahibim, 2 fanlı sıvı soğutma kullanıyorum. AC Odyssey'de 70 derecelerde geziyor Cyberpunk 2077 de ise 65'lerde aynı kullanım.

Oynadığım oyun ve ayarlar aynı işlemci soğutucu Arctic Freezer Liquid II 240mm orijinal termal macun Amazon'dan alınma macun yanında geldi.

Virüs çıkmadı frekans kullanimi 50 derece iken eskisiyle ayni Technopat sağ olsun mute atti.

Güncel zaten her şey.

Hiç ince değil hiçbir şey değişmemişken işlemcin bir anda 10 derece artiyor %50 60 kullanımda 70 dereceye vuruyor hiç normal değil.

Oynadığım oyun ve ayarlar aynı işlemci soğutucu Arctic Freezer Liquid II 240mm orijinal termal macun Amazon'dan alınma macun yanında geldi.
Macunu en kötü 8-9 ayda bir yeniliyorsun dimi? Kasandaki hava akışı da iyiyse senin işlemci slikonu kötü gelmiş olabilir.

Macunu en kötü 8-9 ayda bir yeniliyorsun değil mi? Kasandaki hava akışı da iyiyse senin işlemci slikonu kötü gelmiş olabilir.

1 yil gecti yenilemedim. Ve 1 gunde birden sicaklik artti hava akisi ve silikonla alakali olmamali.

Kendi kendine duzeldi hatta %100 kullanimda 60 oluyor herhalde macun temassizlik yapmaya basladi kurumadan.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı