R5 5600X 3070 sistemde oyun kayıtları kalitesiz ve kasıyor

Mücahit Veyn

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Grafiker
Arkadaşlar merhaba, sistemim hatrı sayılır derecede iyi olmasına rağmen oyun kayıtlarım kasıyor ve oldukça kalitesiz. OBS ve NVIDIA Shadow Play için gerekli tüm ayarları yapıyorum fakat, Shadow Play de görüntü bozuk kasma yokken OBS'te kalite düzgün fakat izlerken kasma oluyor videolarda. Oyun esnasında hiçbir takılma kasma gibi problemim yok. Ek olarak Bandicam ile de aynı problemi yaşıyorum. Sebebi nedir veya daha iyi bir kayıt uygulaması biliyorsanız yardımcı olur musunuz?

Not olarak Forza Horizon 5'te yaşıyorum bu sıkıntıyı, en yüksek ayarlarda sorunsuz kayıt alıyorum sadece aldığım kayıtlar kasıyor veya kalitesi çok kötü. Sistemim de aşağıda belirttiğim gibi.

Gigabyte RTX 3070 Gaming OC 8 GB 256 bit ekran kartı.
Gigabyte B550 Aorus Elite 4733MHz (OC) ATX anakart.
Kingston Fury Beast RGB 16 GB 3600MHz CL 17 RAM.
AMD Ryzen 5 5600X 6 Core 4.5GHz işlemci.
Aerocool KCAS 750W 80+ Gold PSU.
1 adet Samsung QVO 860 1TB 2.5 SSD (oyunun kurulu olduğu disk)
1 adet Kioxia Exceria 500GB M.2 SSD.

Dell Alienware AW2523HF 360Hz 0.5ms monitör.

Hocam sistemim işlemci dışında ( işlemcim R5 5600 ) her şey eş değer sayılır. Shadow playda hiç sorun yok. Eski bilgisayarımda Shadow Play'le çektiğim videoları "Medya Oynatıcı" ile açtığımda kasıyordu fakat "Filmler ve TV" ile açtığımda hiç sorun yoktu onu dener misiniz?

Hocam sistemim işlemci dışında ( işlemcim R5 5600 ) her şey eş değer sayılır. Shadow playda hiç sorun yok. Eski bilgisayarımda Shadow Play'le çektiğim videoları "Medya Oynatıcı" ile açtığımda kasıyordu fakat "Filmler ve TV" ile açtığımda hiç sorun yoktu onu dener misiniz?

Hocam hepsini denedim. Hatta codec aldım farklı türde kayıtta alıyorum ama sonuç yok. Kayıtlar HD, hatta 4K ile alıyorum yine de 480p gibi çıkıyor. Kasma da devam ediyor, ağır çekim gibi.

Hocam hepsini denedim. Hatta codec aldım farklı türde kayıtta alıyorum ama sonuç yok. Kayıtlar HD, hatta 4K ile alıyorum yine de 480p gibi çıkıyor. Kasma da devam ediyor, ağır çekim gibi.

Hocam o zaman bende bilmiyorum önceden bende direk hiç ekran kaydı almıyordu hiçbir yolla çözemedim gittim Windows'tan sıfırla yaparak çözdüm. O da yaptığım bir FPS arttırma videosundan olmuştu sanırım.

Hocam o zaman bende bilmiyorum önceden bende direk hiç ekran kaydı almıyordu hiçbir yolla çözemedim gittim Windows'tan sıfırla yaparak çözdüm. O da yaptığım bir FPS arttırma videosundan olmuştu sanırım.

Shadow Play ile kayıt alacağım sanırım, en azından kasma yok kayıtların kalitesi düşük olsa da :/

Geri
Yukarı