R5 5600X 3070 Ti ile 2K'da darboğaz yapar mı?

Benim gözümde DLSS 2.0 FSR 2.0'dan çok dahi iyi bir görüntü sunuyor ek olarak dahi iyi FPS'lere ulaşıyor. RT performansı da yine daha önde. Bence iş bu noktaya geldikten sonrası zevk meselesi. VRAM konusunda çok haklısınız zaten benim 6800XT tercihimdeki en büyük etken o oldu, dediğiniz gibi 1-2 sene sonrasında bunun farkı ortaya çıkacak.

6800 XT kullanıyorum 5600X ile birlikte 1080p de darboğaz hatırlamıyorum 2K ya geçiş yaptım sonrasında, 3070 Ti'la da olmaz diyebilirim.

Saf güç olarak evet ama ben DLSS ve RT sebebiyle biraz pişmanım 3070 Ti almadığıma, RT açıkken DLSS aradaki farkı kapatıp öne geçiriyor diyebilirim.

RT'de eşit kartlar, 8 GB VRAM patladı bile 1080P'de, 6800 3070 ile aynı RT performansını veriyor siz düşünün, DLSS 2.4 ile FSR 2.2 arasında (quality) adamakıllı fark yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sağ olun arkadaşlar VRAM konusunu kendime sıkıntı etmiyorum çünkü zaten öyle bilindik oyunlar oynarım yeni bir oyuna geçmek veya geçmeyi pek düşünmüyorum oynadığım oyunlarda pek VRAM kullanmıyor Red Dead Redemption 2 dışında onun dışında zaten Dead by Daylight veya Sea of Thieves oynuyorum onlarda çok yemez diye biliyorum şimdiden teşekkürler

İleride kullanamazsınız.

RT'de eşit kartlar, 8 GB VRAM patladı bile 1080P'de, 6800 3070 ile aynı RT performansını veriyor siz düşünün, DLSS 2.4 ile FSR 2.2 arasında (quality) adamakıllı fark yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İleride kullanamazsınız.
Videoyu izlemiştim daha önce, açıkçası sizin mantıkta koskoca NVIDIA nın yeni çıkardığı 8GB lık 4060 ve 4060ti, e madem okadar hızlı VRAM ihtiyacı artıyor 12GB lık 4070 ve 4070ti da ölü doğmuş demek oluyor. Bence bu VRAM krizi 3-5 seneden önce sıkıntı olmaz.

Videoyu izlemiştim daha önce, açıkçası sizin mantıkta koskoca NVIDIA'nın yeni çıkardığı 8 GB'lık 4060 ve 4060 Ti, e madem o kadar hızlı VRAM ihtiyacı artıyor 12 GB'lık 4070 ve 4070 Ti da ölü doğmuş demek oluyor. Bence bu VRAM krizi 3-5 seneden önce sıkıntı olmaz.

3-5 sene mi? Şu an 8 GB sorun oldu diyorum kanıt gözünüzün önünde reddediyorsunuz. Evet 4060 ve 4060 Ti 8 GB çıkarsa facia olacak, zaten 4070 ve 4070 Ti uzun vade 2K için önerilmiyor, madem bu kadar gerek yok AMD boşuna mı fazla para harcıyor VRAM'e?

3-5 sene mi? Şu an 8 GB sorun oldu diyorum kanıt gözünüzün önünde reddediyorsunuz. Evet 4060 ve 4060 Ti 8 GB çıkarsa facia olacak, zaten 4070 ve 4070 Ti uzun vade 2K için önerilmiyor, madem bu kadar gerek yok AMD boşuna mı fazla para harcıyor VRAM'e?

Bende 580 8 GB var Call of Duty de 7.9 GB kullanıyor yetmiyor.

VRAM tarafında da işin içine DLSS giriyor tabii ki, önemli ölçüde azalıyor VRAM ihtiyacı, ayrıca oyun yapımcıları da nvidia ya ayak uydurmak zorunda, bunların hepsini değerlendirince gönül rahatlığıyla 3-5 yıl diyebilirim siz de farklı bir görüşte olabilirsiniz doğrusunu ancak zaman göstericek bize, zaten 4000 serisindeki DLSS 3.0'la birlikte başka bir seviyeye geçti upscale teknolojisi, 2x ten fazla FPS alabiliyorsunuz. Sizin amd bu kadar parayı VRAM'e boşunamı harcıyor sorunuz, nvidia aptalmı bu kartları çıkarıyor ozaman diyerek geri döndü benim tarafımdan.

VRAM tarafında da işin içine DLSS giriyor tabii ki, önemli ölçüde azalıyor VRAM ihtiyacı, ayrıca oyun yapımcıları da NVIDIA'ya ayak uydurmak zorunda, bunların hepsini değerlendirince gönül rahatlığıyla 3-5 yıl diyebilirim siz de farklı bir görüşte olabilirsiniz doğrusunu ancak zaman gösterecek bize, zaten 4000 serisindeki DLSS 3.0'la birlikte başka bir seviyeye geçti upscale teknolojisi, 2X'ten fazla FPS alabiliyorsunuz. Sizin AMD bu kadar parayı VRAM'e boşunamı harcıyor sorunuz, NVIDIA aptalmı bu kartları çıkarıyor o zaman diyerek geri döndü benim tarafımdan.

Dostum daha DLSS'den haberini yok, DLSS VRAM kullanımını arttırıyor, yapımcılar NVIDIA ayak uydurmuyor, NVIDIA kartlar hemen eskisin diye böyle yapıyor.3.0 karıştırmayın şimdi.

Dostum daha DLSS'den haberini yok, DLSS VRAM kullanımını arttırıyor, yapımcılar NVIDIA ayak uydurmuyor, NVIDIA kartlar hemen eskisin diye böyle yapıyor.3.0 karıştırmayın şimdi.
Dostum, belli ki siz bu teknolojileri forumlardan ve youtubedan referans aldığınız 2-3 video kadar biliyorsunuz. DLSS eğer herhangi bir yerde VRAM arttırıyorsa bu optimizasyon hatasıdır. DLSS oyunlarla çok daha optimize çalışacak önümüzdeki yıllarda. Bırakın yapımcıları bütün dünya NVIDIA ya ayak uyduruyoruz, CUDA ve Tensor çekirdekleriyle özellikle yapay zeka alanında hayatımıza neler kattığını ben bir Veri Bilimci olarak çok iyi biliyorum, sizin forumda okuduğunuz teknolojileri bizzat kullanıyorum bu sebeple birisine mevcut sahip olduğunuz bilgi birikimiyle "DOSTUM SENİN BİLMEMNEDEN HABERİN YOK" demeden önce birdaha düşünün derim.

Dostum, belli ki siz bu teknolojileri forumlardan ve YouTube'dan referans aldığınız 2-3 video kadar biliyorsunuz. DLSS eğer herhangi bir yerde VRAM arttırıyorsa bu optimizasyon hatasıdır. DLSS oyunlarla çok daha optimize çalışacak önümüzdeki yıllarda. Bırakın yapımcıları bütün dünya NVIDIA'ya ayak uyduruyoruz, CUDA ve Tensor çekirdekleriyle özellikle yapay zeka alanında hayatımıza neler kattığını ben bir Veri Bilimci olarak çok iyi biliyorum, sizin forumda okuduğunuz teknolojileri bizzat kullanıyorum bu sebeple birisine mevcut sahip olduğunuz bilgi birikimiyle "DOSTUM SE'ni̇n BİLMEMNEDEN HABERİN YOK" demeden önce bir daha düşünün derim.

Dostum, işe yaramaz demiyorum, yapay zeka kaynakları hiçten gelmiyor, VRAM kullanımı 100-200 artıyor DLSS açınca, VRAM yeterli ise güzel teknoloji ama VRAM yetersizse hiçbir teknoloji kurtarmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı