R5 5600X 3080 darboğaz yapıyor

LepisTeS

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Msi Rtx 3080 Suprim X
Ryzen 5 5600X
2x8GB Corsair Vengance LPX 3000mhz
B450 M S2H
MSI Mpg A850GF 850W 80+ PSU
Pny XLR8 CS3030 240gb M2 SSD
1TB HDD
Bu sistemi toplamadan önce bayağı bir araştırma yapmıştım ve herkes darboğaz yapmaz diyordu fakat Assetto Corsa, teardown, Rust gibi oyunlara girdiğimde darboğaz yaşıyorum.

Normalde teardownda darboğaz yok ekran kartı %95 %100'lerde geziyor fakat bina falan yıkıldığında %30'lara düşüyor FPS imde onunla birlike 20'lere düşüyor
Assetto Corsa'da ise normal girdiğimde oyuna %95 %100'lerde gene fakat yapay zeka trafikli girdiğimde %50 %60'lara düşüyor ekran kartı kullanımı.
Rust'ta direkt darboğaz var %70'lere düşüyor ekran kartı.

Bunun bir çözümü var mıdır veya OC ile azalabilir mi bu değerler?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sistemi toplamadan önce bayağı bir araştırma yapmıştım ve herkes darboğaz yapmaz diyordu fakat Assetto Corsa, teardown, Rust gibi oyunlara girdiğimde darboğaz yaşıyorum.

Normalde teardownda darboğaz yok ekran kartı %95 %100'lerde geziyor fakat bina falan yıkıldığında %30'lara düşüyor FPS imde onunla birlike 20'lere düşüyor.
Assetto Corsa'da ise normal girdiğimde oyuna %95 %100'lerde gene fakat yapay zeka trafikli girdiğimde %50 %60'lara düşüyor ekran kartı kullanımı.
Rust'ta direk darboğaz var %70'lere düşüyor ekran kartı.

Bunun bir çözümü var mıdır veya OC ile azalabilir mi bu değerler?
2K da oynamazsanız yapar zaten.

Çözünürlük 2560x1440 ayarlar bütün oyunlarda Ultra.

Bahsettiğiniz 3 oyun dışında daha farklı oyunlarda denediniz mi? (Forza, RDR2, GoW gibi oyunlar) oynadığınız oyunlardan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Yok hocam AAA oyunlarda ve Forza'da genelde %95 %100 oluyor. Ama zaten teardown işlemci odaklı bir oyun onda olabilir ama Rust'ta olması normal değildir bence. Rust için herhangi bir öneriniz var mı?

Geri
Yukarı