R5 5600X ve 6700XT 1080P'de darboğaz yapıyor

Recep buzak

Femtopat
Daha fazla  
Selamünaleyküm arkadaşlar. Ekran kartını yeni aldım ve PUBG oynarken FPS düşmesi olduğunu fark ettim. Bir maçta ortalama 5-6 defa oluyordu. Bende hemen MSI Afterburner'i açtım ve ekran kartını %90 ile %70 arasında kullandığını fark ettim. İşlemci ise %50'lere kadar çıkıyordu. Ne yapmam lazım? Yoksa bu değerler normal mi? Normalse FPS düşmesi neden oluyor?

20220526220838_1.jpg

Dosya Ekleri

• 20220526220817_1.jpg
    20220526220817_1.jpg
    473,4 KB · Görüntüleme: 63
  • 20220526221053_1.jpg
    20220526221053_1.jpg
    441,6 KB · Görüntüleme: 41
  • 20220526221103_1.jpg
    20220526221103_1.jpg
    360,4 KB · Görüntüleme: 52
Tüm sisteminizi yazabilir misiniz?

Birde takılmaları görmek için farklı ayarlar açmanız lazım Afterburner'da. Şu videodan yardım alabilirsiniz :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Takılmalar depolama biriminden, bellekten ötürü de olabilir. Veya tamamen oyunun kötü optimizasyonu yüzündendir. Tüm ayarları en düşüğe alıp performansın nasıl olacağını deneyebilirsiniz.
Değerler normal. FPS düşmesi PUBG'nin sorunlu olmasından kaynaklanıyor olabilir. Çoğu sistemde aynı sorunlar var.
Ekleme: Galiba V-Sync açık oynuyorsunuz. FPS hep 165'te. Onu kapatıp GPU kullanımına bakın.
Siz yazdıktan sonra bende fark ettim. V-Sync'i açık kalmış. Bu yüzden de GPU kullanımı daha düşük gözüküyor.

PUBG'nin şuanki performansını bilmiyorum. Fakat en son oynadığımda kötü bir deneyimdi.

Dün kapalıydı V-sync fps 165 in üzerine çıkıyordu. Bugün de kapalı ama 165 fps den çıkmıyor. Acaba açıkmı kaldı diye kontol ettim ama kapalıymış

AMD'nin yazılımında da "Dikey Yenileme İçin Bekle" ayarı kapalı mı? Ya da Steam'de başlatma komutlarında FPS limiti için ayar mı yaptınız?
RivaTuner'de de limit kapalı mı onu da kontrol edebilirsin.

işlmeci ekran kartı yazmıştım
B550 tomahawk anakart
corsair 3600 mhz cl 18 ram
kingstone 1 tb m2 ssd
corsair 650w psu
Sisteminizde eğer donanımsal bir sıkıntı yoksa takılmaları oluşturacak bir parça yok gibi gözüküyor. O yüzden buradan rahat olabilirsiniz.

Dediğim gibi optimizasyonu kötü bir oyunsa yapıyor olabilir. Farklı ayarlar deneyip tekrardan test edin ve attığım videoyu izleyerek takılmaları görecek şekilde Afterburner'ı ayarlayın.

AMD'nin yazılımında da "Dikey Yenileme İçin Bekle" ayarı kapalı mı? Ya da Steam'de başlatma komutlarında FPS limiti için ayar mı yaptınız?
RivaTuner'de de limit kapalı mı onu da kontrol edebilirsin.
Dikey yenileme kapalı. Steamda komut yazmadım ve RivaTuner de fps limiti yok gözüküyor
Sisteminizde eğer donanımsal bir sıkıntı yoksa takılmaları oluşturacak bir parça yok gibi gözüküyor. O yüzden buradan rahat olabilirsiniz.

Dediğim gibi optimizasyonu kötü bir oyunsa yapıyor olabilir. Farklı ayarlar deneyip tekrardan test edin ve attığım videoyu izleyerek takılmaları görecek şekilde Afterburner'ı ayarlayın.
O zaman başka oyunda deniyeyim takılma oluyor mu diye. Sanırım en iyi öyle anlaşılacak

PUBG denilen optimizasyon özürlü oyuna bakarak bu kanıya varılamaz. Düzgün AAA oyunlara bakın. RDR2, Rainbow 6 Extraction, Shadow of the Tomb Raider gibi oyunlardaki değerlere bakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı