R5 5600X 84 dereceleri görüyor

Enozit

Hectopat
Daha fazla  
Ryzen 5 5600X işlemcim GTA V oynarken stok fanda 82-83 dereceleri görüyor ve yanlış anlamadıysam işlemcim %24-28 kullanılıyor. Tamam stok fan sonuçta sıvı soğutucu takmam için anakartın eksik fan ayak desteklerini gidip geri almam lazım da yine de bu sıcaklık normal mi? Ayrıca şu anda yasaktan dolayı şube kapandığı için eksik parçayı da alamıyorum yoksa sıvı soğutucuyla deneyeceğim...

Sıcaklık için normal diyebiliriz. CPB kapatın.
  • BIOS -> Advanced Mode (F7) -> Advanced -> AMD CBS -> Core Performance Boost -> Disabled.
  • F10 tuşuna basıp ayarları kaydedin.

Aynı işlemciyi kullanıyorum kule fan ve iyi bir termal macun ile birlikte oyunlarda yük altında 64 65 derecelerde oluyor o da en maksimumu diyebilirim aslında iyi bir kule tipi fan alarak sorunu çözebilirsiniz tabii ki kaliteli bir sıvı soğutma en iyi çözüm olur.

Aynı işlemciyi kullanıyorum kule fan ve iyi bir termal macun ile birlikte oyunlarda yük altında 64 65 derecelerde oluyor o da en maksimumu diyebilirim aslında iyi bir kule tipi fan alarak sorunu çözebilirsiniz tabii ki kaliteli bir sıvı soğutma en iyi çözüm olur.

Kullandığınız kule tipi soğutucunun linkini atabilir misiniz?

PF360 sipariş ettim zaten 1 hafta önce fakat anakartın fan ayakları kutuya koyulmadığı için soğutucu takamıyorum tam kapanmadan dolayı da aldığım mağaza kapalı kaldım böyle :D

Geri
Yukarı